Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T20:30:23+01:00
Dear Marcus,
sorry for so long that I wrote but did not end the school year and had to pass the final examinations. You know how much of science. My parents offered me you came to me on vacation. What do you think? We could go to the lake and sunbathe on, ride on bicycles. Consider this. I could show you England, is such a beautiful city! You tell me once that you are interested in old buildings. Here we have plenty. I assure you that it will not be bored! Reply me as soon as possible. I will tell your friends about our plans to spend the holidays together for sure be happy! Make sure you tell me what you are doing and whether it is not going anywhere.Did you have exams at the end of the year? What's up with your sister miss you very much for it! Greet her and kiss her. Maybe it will come on holiday to England? Again, I ask You for your prompt response to my letter. I hope not long to meet and talk live. When you reach the letter probably will be mid-June. At once I wish you all a happy birthday.
Love. xyzDrogi Marku,
Przepraszam że tak długo nie pisałam ale kończy się rok szkolny i musiałam zdać ostatnie egzaminy. Sam wiesz jak to dużo nauki.
Moi rodzice zaproponowali mi żebyś przyjechał do mnie na wakacje. Co o tym myślisz?
Moglibyśmy pojechać nad jezioro i poopalać się, pojeździć na rowerach.
Zastanów się nad tym. Mogłabym Cię oprowadzić po Anglii to takie piękne miasto!
Mówiłeś mi kiedyś że interesujesz się starymi budynkami. Tu mamy ich pełno. Zapewniam Ci że nie będziesz się nudził! Odpowiedz mi jak najszybciej. Powiem znajomym o naszych planach spędzenia razem wakacji na pewno się ucieszą!
Koniecznie musisz mi opowiedzieć co robisz i czy nigdzie nie wyjeżdżasz. Miałeś już egzaminy na koniec roku? Co słychać u Twojej siostry bardzo się za nią stęskniłam! Pozdrów i ucałuj ją ode mnie. Może i ona przyjedzie na wakacje do Anglii ?
Jeszcze raz proszę Cię o szybką odpowiedź na mój list.
Mam nadzieję, że nie długo się spotkamy i porozmawiamy na żywo.
Kiedy dotrze do Ciebie list pewnie będzie połowa czerwca. Od razu życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
Kochająca. xyz
1 5 1