Sprzedam 4 działki każda ma kształt prostokątawymiary działek ;
1-30mi35m
2-65mi35m
3-35mi35m
4-100mi35m.działki powyżej20a są po65zł za 1m kwadratowy a pozostałe po 100zł za 1 m kwadratowy.za którą działkę trzeba zapłacić więcej za drugą czy trzecią i o ile?

3

Odpowiedzi

2009-12-14T16:50:02+01:00
35*30=1050 m kw
65*35=2275
35*35=1225
100*35=3500

1a=100 m kw
20a-2000 m kw
1. ponizej 20 ar. 1m kw-100zl
1050*100=105000zl
3.1225*100zl=122500zl
2! przekracza wiec 2275*65zl=147875zl
4! przekracza wiec 3500*65zl=227500zl
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T16:53:01+01:00
1a = 100m2

2 działka:
65m x 35m = 2275m2
2275m2 = 22,75a
2275m2 x 65zł = 147875zł

3 działka:
35 m x 35 m = 1225 m2
1225m2 = 12,25a
1225m2 x 100zł = 122500zł

147875zł - 122500zł = 25375zł

Odp.: Więcej trzeba zapłacić za 2 działkę o 25375zł.
2009-12-14T16:56:28+01:00
Druga działka=65m na 35m=2275m²=22,75a=cena- 147875 zł
Trzecia działka=35m na 35m=1225m²=12,25a=cena- 122500zł
Cena 1m²:a)powyżej 20m²-65zł za 1m²
b)pozostale-100zł za 1m²

Różnica=147875zł-122500zł=25375zł

Odp.:Więcej trzeba zapłacić za działkę nr.2, bo 147875zł czyli 25375zł więcej.