×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-14T16:28:42+00:00
Narracja pamiętnikarska : narrator uzewnętrznia się tu jako "ja", opowiadając o zdarzeniach, których był świadkiem lub w których sam uczestniczył (występuje wtedy równocześnie jako bohater utworu). – narrator konkretny


Narracja autorska , w której opowiadacz umieszczony jest na zewnątrz świata przedstawionego i rozwija o nim relację mniej lub bardziej zobiektywizowaną; - narrator abstrakcyjnyxDD
12 4 12
2009-12-14T16:30:28+00:00
Narracja pamiętnikarska (pierwszoosobowa) oznacza umieszczenie narratora wewnątrz świata przedstawionego, jako określonej osoby (jedna z postaci utworu) relacjonującej wydarzenia, których była uczestnikiem lub świadkiem.

Narracja autorska (w trzeciej osobie gramatycznej) zakłada istnienie anonimowego i abstrakcyjnego opowiadacza usytuowanego poza rzeczywistością przedstawioną w dziele literackim, zachowującego do niej dystans, neutralnego, wszechwiedzącego.
I to jest z internetu mowie ci od razu bo nie chce miec problemow ze spamem ale ja mialam do domu takie zad co to sa te dwie narracje i tak mialam napisane i bylo dobrze.;))
11 4 11
2009-12-14T16:32:59+00:00
Narracja pamiętnikarska - ( inaczej też pierwszoosobowa) narrator należy do świata przedstawionego, opowiada o wydarzeniach, których był świadkiem, lub w których sam uczestniczył.

narracja autorska - ( inaczej trzecioosobowa ) narrator nie należy do świata przedstawionego , narracja ta dzieli sie na :
- auktorialną - narrator często ujawnia swoje istnienie, ocenia i komentuje wydarzenia, pozwala sobie na dygresje bezpośrednio niezwiązane z treścią utworu, może wyprzedzać bieg wydarzeń
- personalna - narrator nie ujawnia swojego istnienia, nie ocenia i nie komentuje wydarzeń
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci