×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz opowiesc fantastyczną związaną z bożym narodzeniem

nie musi byc długie wystarczy pół strony
2

Odpowiedzi

2009-12-14T17:22:40+00:00
Pewnego dnia wigilijnego, mała Zuzia szukała na niebie pierwszej gwiazdki. Siedziała przy oknie i oczekiwała gwiazdki, lecz bardzo znudziło jej się to siedzenie. W końcu zobaczyła piękną wróżkę, która siedziała na śniegu. Miała na sobie różową sukienkę i połyskujące pantofelki. Zuzia nie pytając rodziców, ubrała swój brązowy płaszczyk i pobiegła do wróżki.
W pierwszej chwili wróżka bała się Zuzi, lecz po chwili zaczęły
rozmawiać. Zuzia zapytała wróżki jak ma na imię i wróżka powiedziała, że Roksi. Zuzia zapytała też , dlaczego wróżka nie jest w swoim domku i nie przygotowywuje wigilii. Roksi odpowiedziała, że zgubiła sie i nie wie jak wrócić. Zuzia zaproponowała jej, aby przyszła na wigilię do niej, a później jej tata ją odprowadzi.
Po wigilii stało się tak jak chciała Zuzia. Odprowadzili Roksi a w podzięce pokazała im wiele czarodziejskich sztuczek i podarowała wiele czarodziejskich upominków.
0 0 0
2009-12-14T17:29:56+00:00
Pewnego dnia dziewczynka o imieniu Kornelia przygotowywała razem z mamą święta Bożego Narodzenia.Kornelia nie mogła się doczekać przyjazdu swojego taty z pracy.Bardzo za nim tęskniła, gdyż pracował on za granicą i nie widziała go już dwa lata.
Kornelia siedząca przy oknie zerwała się i pobiegła do drzwi, ponieważ zauważyła swojego tatę.Tata jej przywiózł dużo prezentów.Kornelia rozpakowała je i jeden z nich był magiczny.Były to małe buciki.Dziewczynka założyła je i nagle zaczęła latać.
Bardzo się cieszyła.Zawsze je teraz zakładała.Pewnego dnia okazało się,że w tych butach były małe wróżki, które czarowały te buty.Pozwalało im to na latanie.
Kornelia pożegnała się z wróżkami i wróciła do domu.Magiczne buciki oddała wróżkom.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci