×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Największe główne założenia religii w :

Islamie, Hinduizmie, Judaizmie, Buddyzmie, Chrześcijaństwie, Prawosławiu i nie wiem czy jeszcze jakieś było jak tak to też proszę o dopisanie..

I proszę szybko, potrzebuje na teraz, a nie mogę znaleźć. Tylko proszę o nie opisywanie każdego z tego tylko o napisanie najważniejszych założeń.

Z góry dziekuje;*
1

Odpowiedzi

2009-12-14T17:52:03+00:00
Największy zasięg i największą liczbę wyznawców ma chrześcijaństwo. Zalicza się do niego, m.in. katolicyzm, protestantyzm i prawosławie. Poza Europą dominuje ono w obu Amerykach, Australii oraz południowej Afryce. W Azji chrześcijanie przeważają na Filipinach. Największy przyrost liczby wyznawców odnotowuje islam. Dominuje on w północnej Afryce, południowo-zachodniej Azji oraz w Bangladeszu i Indonezji. Znaczącą pod względem liczby wyznawców religią jest także hinduizm. Uważa się, że jest to jedno z najstarszych wyznań na świecie. Doktryna hinduizmu zawiera liczne elementy kultów ludowych, pochodzące z różnych kultur. Hinduizm obejmuje swoich zasięgiem głównie Indie i Nepal. Także buddyzm tkwi swymi korzeniami i Indiach. Obecnie większość jego wyznawców mieszka jednak w Chinach, Japonii, Korei Południowej, Mongolii i kilku krajach Półwyspu Indochińskiego. Znaczącą pod względem liczby wyznawców religią jest też rozpowszechniony w Chinach konfucjanizm. Do początków XX wieku stanowił on państwową filozofię cesarstwa chińskiego. Obecnie wiele osób nie utożsamia się z żadna religią, deklarując się jako ateiści. Zjawisko to jest zauważalne zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych.
Religia zabrania wyznawcom judaizmu i islamu spożywania wieprzowiny, a hinduistom - wołowiny. Hindusi uznają krowy za zwierzęta święte, a spożywanie ich mięsa uważane jest przez hinduistów za grzech.
7 1 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci