Odpowiedzi

2009-12-14T19:12:42+01:00
P=400cm * 300cm = 120000cm²

20cm * 400cm=8000cm²

20cm * 300cm=6000cm²

8000 + 6000 = 14000

120000-14000=106000cm²

v=106000cm² * 30cm =3180000cm³

3180000cm³=3180000 * 0,01 * 0,01 * 0,01=3180000 * 0,000001=3,18m³
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T19:13:39+01:00
Ile metrów sześciennych betonu zużyto na wykonanie piaskownicy?
Upraszczając:
należy obliczyć objętość prostopadłościanu o wymiarach:
długość: 2*4m+2*(3m-0,4m)=8m+5,2m=13,2m
(0,4m=2*0,2m)
szerokość: 0,2m
wysokość: 0,3m
Objętość= 13,2m*0,2m*0,3m=0,792 m³

Odp. Zużyto 0,792 m³ betonu na wykonanie piaskownicy
2009-12-14T19:13:40+01:00
A = 4m - długość murku
b = 3 -2*0,2m = 3- 0,4 = 2,6 m
g = 20 cm = 0,2 m
h = 30 cm = 0,3 m

x =? - ilość betonu na murek piaskownicy(m³)

1. obliczam objetośc betonu na 2 dlugosciach murku
V₁ =2 a*g*h
V₁ = 2*4m*0,2m*0,3m= 0,48 m³

2. Obliczam objętość betonu na 2 szerokościach murku
V₂ = 2*b*g*h
V₂ = 2*2,6m *0,2m*0,3 m = 0,312 m³

3. Obliczam ilość betonu dookoła piaskownicy

V = V₁ + V₂
V = 0,48 m³ + 0,312 m³
V = 0,792 m³