×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Uzupełnij tekst partykułą nie. Zapisz ją łącznie lub rozdzielnie, w zależności od części mowy, którą poprzedza.

Granicę włoską przekroczyliśmy o świcie. ..........wiadomo było, czy pojedziemy prosto do Rzymu. ..........którzy zastanawiali się, czy ..........lepiej zatrzymać się w Weronie, ale ..........wiele osób było zainteresowanych oglądaniem balkonu Julii Capuletti. Ta ..........chęć wynikała chyba z ..........znajomości tragedii Szekspira. ..........sympatyczną dyskusję zakończyła pilotka, ..........najgrzeczniej stwierdzając, że ..........może wprowadzać .......... przewidzianych zmian do planu wycieczki. ..........omieszkała dodać, że ..........bardzo lubi się wtrącać w ..........swoje sprawy, ale ..........warto psuć sobie nastroju kłótnią. ..........wątpliwie miała rację, w końcu ..........raz i ..........dwa znajdowała się w takiej sytuacji.

Zrobiłam to zadanie, ale nie jestem pewna czy dobrze. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. :)
2

Odpowiedzi

2009-12-14T19:36:57+00:00
Granicę włoską przekroczyliśmy o świcie. Niewiadomo było, czy pojedziemy prosto do Rzymu.niektórzy zastanawiali się, czy nielepiej zatrzymać się w Weronie, ale niewiele osób było zainteresowanych oglądaniem balkonu Julii Capuletti. Ta niechęć wynikała chyba z nieznajomości tragedii Szekspira. niesympatyczną dyskusję zakończyła pilotka, nienajgrzeczniej stwierdzając, że nie może wprowadzać nieprzewidzianych zmian do planu wycieczki. nieomieszkała dodać, że nie bardzo lubi się wtrącać w nieswoje sprawy, ale nie warto psuć sobie nastroju kłótnią. niewątpliwie miała rację, w końcu nie raz i nie dwa znajdowała się w takiej sytuacji.
7 3 7
2009-12-14T19:45:03+00:00
Granice włoska przekroczylismy o swicie . nie wiadomo bylo czy pojedziemy prosto do rzymu .Nie ktorzy zastanawiali sie , czy nie lepiej zatrzymac sie we weronie . ale nie wiele osob bylo zainteresowanych ogladaniem balkonu Julii capuletti . Ta niechec wynikala chyba z nieznajomosci tragedi szekspira . Niesympatyczna dyskusje zakonczyla pilotka , nie najgrzeczniejszej stwierdzajac ze nie moze wprowadzac nieprzewidziannych zmian do planu wycieczki . Nieomieszkala dodac , ze nie bardzo lubi sie wtracac w nieswoje sprawy ale nie warto psuc sobie nastroju klotnia nie watpliwie miala racje w koncu nie raz i nie dwa znajdowala sie w takiej sytuacji

Chyba taak ma byc niee wiem xd
4 3 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci