Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T21:43:59+01:00
Wyciekły niepokojące dane; Iran oszukał świat ws. broni atomowej

Zachodnie źródła dyplomatyczne ujawniły, że istnieje tajny dokument, z którego wynika, że Iran pracował nad zbudowaniem broni nuklearnej już w 2007 roku. Alarmistyczny ton dokumentu to "powód głębokiego niepokoju" dotyczącego irańskiego programu nuklearnego – informuje serwis CNN.
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej otrzymała już kopię wspomnianego dokumentu. W jej posiadanie wszedł także dziennik "Times".

Urzędnicy pracujący dla Agencji potwierdzili, że badają dokument, ale, jak zaznaczają, nie zwrócili się formalnie do władz Iranu o więcej informacji na ten temat.

Czołowy ekspert od technologii nuklearnych podkreślił, że "wygląda na to, iż Iran próbuje zbudować bombę atomową". – Jedyny realistyczny sposób użycia tej technologii to budowa broni nuklearnej – stwierdził David Albright, przewodniczący Instytutu Nauki i Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

- Dokument wskazuje, że Iran rozwija zdolności zbudowania broni nuklearnej, albo szykuje się do rozpoczęcia programu militarnego – podkreślił Albright.

Ekspert ostrzegł jednak, że dokument był edytowany i nie ma na nim żadnej daty. Źródło, które przekazało go dziennikowi "Times" stwierdziło, że pochodzi on z 2007 roku, ale ta informacja nie została jeszcze zweryfikowana.

Tajemniczy program atomowy Iranu

Notatki opisują czteroletni plan testowania inicjatora neutronowego – zapalnika do bomby nuklearnej. Zagraniczne agencje wywiadowcze datują ujawnione dokumenty na 2007 rok, cztery lata po tym jak Iran miał zawiesić swój program nuklearny.

W alarmistycznym tonie wypowiedział się także były irański dyplomata Mehrdad Khonsari. – Te rewelacje świadczą o tym, że Irańczycy okłamali wszystkich, gdy twierdzili, że ich program atomowy nie ma charakteru wojskowego – stwierdził. Jak jednak dodał, fakt, że dokument pojawił się akurat teraz nie jest przypadkowy. – Rosji i Chinom trudno będzie teraz nie popierać postulatu zaostrzenia sankcji nałożonych na Iran. Izraelowi będzie o wiele łatwiej przeprowadzić jednostronny atak na Teheran – dodał.

Rzecznik rządu Izraela powiedział, że jego kraj jest coraz bardziej zaniepokojony stanem irańskiego programu jądrowego i rzeczywistymi intencjami, którymi kieruje się Iran.
1 5 1
2009-12-14T21:49:36+01:00
W ostatnich dniach UEFA duzo ( naprawde ) debatowala na temat mistrzostw w Polsce i Ukrainie . Pierwszy wniosek to taki ze Euro odbedzie sie na systemie 4+4 czyli 4 miasta polskie i 4 ukrainskie . Czyli
Po POLSKIEJ stronie to :
- Gdańsk
- Warszawa
- Poznań
- Wrocław
No a po UKRAIŃSKIEJ stronie będą to :
-Kijów
- Lwów
- Charków
- Donieck .
Druga sprawa jest taka ze nie mozemy juz marzyc o finale w Warszawie , UEFA podjela ostateczna decyzje , ze final odbedzie sie w Kijowie a mecz otwarcia w Warszawie . Cóż jeśli nie ma sie tego co sie lubi to sie lubi co sie ma . Kolejna sprawa chyba najbardziej interesująca to zaprezentowanie loga .Z dotychczasowych badań wynika ,że coraz mniej ludzi jest zarażonych grypą AH1N1 . Ale lepiej zaszczepić się niż zachorować.


Niemiecka prokuratura w Landshut w Bawarii wydała wobec Jana Rokity nakaz aresztowania w celu wykonania kary, wymierzonej w sierpniu za incydent w samolocie Lufthansy na lotnisku w Monachium - poinformował rzecznik prokuratury Ralph Reiter.Były polityk nie zapłacił dotychczas grzywny w wysokości 3000 euro, jaką obciążono go za lutową awanturę.

- Pan Rokita musi się liczyć z tym, że gdy pojawi się na terytorium Niemiec, zostanie aresztowany - powiedział prokurator.
czytaj dalej


Gdyby do tego doszło, Rokita zostałby postawiony przed wyborem: albo uiści grzywnę albo trafi do aresztu. Grzywnę przeliczono na 30 dni więzienia. Na poczet tej kary zaliczono Rokicie czas spędzony w areszcie po zatrzymaniu na lotnisku w Monachium. Pozostaje zatem 29 dni więzienia.

2 5 2
2009-12-14T22:01:39+01:00
Data: 8 grudnia
Źródło: www.onet.pl
Tytuł:PiS chce powrotu Wassermanna i Kempy
Informacje : Polska
" Czy Wassermanna i Kempy powrócą ? "

PiS złożyło wniosek do Prezydium Sejmu w sprawie wyłączenia z "hazardowej" komisji śledczej posłów Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy. PiS chce, aby komisja w pełnym składzie jeszcze raz głosowała nad wnioskami w sprawie ich odwołania.W opinii szefa komisji śledczej Mirosława Sekuły , reasumpcja głosowania w tym przypadku "nie jest dobrą drogą".

- Przygotowany został wniosek do Prezydium Sejmu, aby zwołało posiedzenie komisji śledczej. W porządku obrad komisji jest jeden punkt: wznowienie głosowania w pełnym składzie - poinformował dziennikarzy w Sejmie rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

W uzasadnieniu do wniosku, podpisanego przez szefa klubu Przemysława Gosiewskiego, można przeczytać, że we wnioskach o odwołanie Kempy i Wassermanna "nie została wskazana żadna okoliczność mogąca wywołać uzasadnioną wątpliwość co do bezstronności".
3 3 3