Za te 2 zadania po 6 pkt za kazde rozwiązanie:)
zad 1
Klapki basenowe
Cena:79,00 zł
Obniżka: 30 %
Plecak
Cena: 99,00 zł
Obniżka: 30%
Wykonaj obliczenia
Pytanie:Ile po przecenie kosztują łącznie klapki i plecak?
Zad 2
Wykonaj obliczenia
Podczas świątecznej promocji cenę telewizora, wynoszącą 1600 złotych,obniżono o 15 %.Po zakończeniu promocji cena telewizora wzrosła o 20 %.Czy końcowa cena była wyższa,czy niższa niż przed promocją? O ile?

Czekam na odpowiedzi do 22:00 błagam odpiszcie:)

3

Odpowiedzi

2009-12-14T21:47:32+01:00
79 * 70% = 55,3
99 * 70% = 69,3
55,3+69,3= 124,6



1600 * 85% = 1360
1360 * 120% = 1632
1632-1600= 32
Cena wzrosła o 32 zł
2009-12-14T21:49:51+01:00
ZAD 1
79,00 - 100%
x - 30%

79*30 / 100 = 23,70

79,00-23,70 = 55,30 zl cena klapek po przecenie

99,00 - 100%
y - 30%

99*30 /100 = 29,70

99,00 - 29,70 = 69,30 cena plecaka po przecenie

55,30+69,30 = 124,60 zl laczna cen plecaka i klapek po przecenie

leb mozna bylo szybciej to obliczyc
99,00 + 79,00 = 178

178 - 100%
a - 30 %

178*30 / 100 = 53,4

178 - 53,4 = 124,6zl

ZAD 2
1600 - 100%
x - 15%

15 * 1600 / 100 = 240

1600-240= 1360

1360- 100%
y - 20%

1360*20 /100 = 272

1360+272 = 1632

1632 -1600 = 32

telewizor jest drozszy o 32 zl

:) mam nadzieje ze pomoglam
Najlepsza Odpowiedź!
  • nixa
  • Początkujący
2009-12-14T22:09:38+01:00
Zad. 1
klapki: 0,7*79=55,30 zł
plecak: 0,7*99=69,30 zł

55,3+69,3=124,60 zł

Klapki i plecak kosztują razem 124,60 zł.

zad.2
0,85*1600=1360 zł
1,2*1360=1632 zł

1632-1600=32 zł

Cena końcowa była wyższa o 32 zł niż przed promocją.