×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-15T14:19:11+00:00
Antygona i Kreon sa bohaterami dramatu pt. ,,Antygona" . Obydwoje mieszkali w Tebach . Mieli bardzo liczna rodzinę, na której ciążyła klątwa. Antygona była poddaną Kreona i narzeczoną jego syna Hajmona. Kreon był królem i miał żonę Eurydykę.
Można przypuszczać ,że Antygona była piękną , jak zresztą każda kobieta. I miała ubraną tonikę ściągnięta w tali paskiem oraz szatę metrony, czyli gładki płaszcz , który przykryłby ją prawie w całości . Jej nogi przypuszczalnie przykrywały sandały. Natomiast Kreon najprawdopodobniej był ubrany w długa białą i ciężką szatę z wełny, i nosił sandały.
Antygona i Kreon mieli wiele cech wspólnych . Chociażby oboje byli uparci i zawzięci dążyli do wytyczonego celu. Antygona za wszelką cenę pochowała swego brata , a kreon nie kazał tego uczyniać. Pozatym byli też bardzo odważni , Antygona nie bała się pochować brata, a Kreon nie bal sie sprzeciwić bogom. Oczekując wyłącznego posłuszeństwa , nie myśląc nawet o zmianie swego zdania , starali sie dobrze postępować w swoim mniemaniu , choć nie było to takie łatwe. Natomiast różniło ich to , że Antygona całkowicie kierowała sie prawami boskimi , a Kreon ludzkimi. Z tego względu nie mogli się ze sobą porozumieć. Ona miała szlachetny charakter , kierowała sie miłością, a Kreon był wpatrzony w siebie i samolubny.
Moim zdaniem Antygona to bardzo pozytywna postać, budząca litość i współczucie. Nie miała wpływu na to jak potoczy się jej życie. Kreon z kolei to król , który zasługiwał na potępienie. NIE POWINNO BYĆ TAKICH WŁADCÓW!!!!
Nie ma sprawy sam się nad tym długo męczyłem , jak by się ktos pytał to jest to charakterystyka porównawcza:)
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci