×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisać 1 z cudów świata. (tylko nie za dużo, bo będę musiała to przepisać, żeby mi nie wyszło w zeszycie 10 kartek :D)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T15:49:53+00:00
Piramida Cheopsa, Wielka Piramida – egipska piramida, znajdująca się w Gizie nieopodal Kairu, wzniesiona ok. 2560 r. p.n.e. prawdopodobnie wg projektu Hemona, będąca częścią nekropolii memfickiej, według powszechnie akceptowanej przez środowiska naukowe teorii, stanowiąca w starożytności miejsce pochówku faraona Cheopsa (eg. Chufu).
Piramida Cheopsa oraz stojące obok niej piramidy Chefrena i Mykerinosa to najbardziej znany zespół piramid. Obok piramidy Chefrena postawiono monumentalny pomnik Sfinksa. Największa z piramid, piramida Cheopsa, uznana została przez starożytnych Greków za jeden z Siedmiu Cudów Świata.
Postawiona została na sztucznie wyrównanym terenie (zmierzone różnice poziomu wynoszą do 2,0 cm). Piramida zorientowana jest zgodnie z kierunkami świata. Boki jej są zwrócone dokładnie na północ, południe, wschód i zachód. Wielkie bloki kamienne, ważące po 2,5 tony (największe nawet około 15,0 t), zostały ustawione z wielką precyzją. Cała budowla składa się z ponad 2,3 mln takich bloków. Obłożona delikatnym wapieniem z Tury. Z obudowy tej pozostały jedynie fragmenty w jej najniższych warstwach. Ścięty wierzchołek piramidy spowodował, że jej wysokość zmalała do około 137,0 m.
0 0 0
2009-12-15T15:53:50+00:00
Ok .. bylam w tej miejscowosci i to widzialam ;p
Chichen Itza. ( amerykanie mowią ( czyt.cziken ) hah. ;d
Chichen Itza jest w Meksyku. Jest to główne centrum Majów, położone na równinie północnego Jukatanu w Meksyku, ok. 115 km na południowy wschód od miasta Mérida. Nazwa Chichén Itzá znaczy “Źródła Ludu Itzá”, którego przedstawiciele założyli miasto wokół dwóch cenote - świętych zbiorników wodnych.Pierwsi hiszpańscy zdobywcy, pod wodzą F. de Montejo, dotarli na Jukatan w 1530, ok. 1000 lat po założeniu Chichén Itzá. Do tego czasu z miasta pozostały ruiny, jednak nadal było celem pielgrzymek i pełniło funkcję centrum religijnego. Badania archeologiczne pozwoliły na ustalenie czasu zasiedlenia Chichén Itzá na lata ok. 600-1400 n.e. 7 lipca 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Radze ci wlasnie chichen itze wziasc bo malo kto moze miec to ;d;d a ty bedziesz miala lepsza ocene ;p
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci