Odpowiedzi

2009-12-15T16:52:35+01:00
3kg c. owocowych : 3 x 10,40zł=31,20zł
100%+25%=125%=1,25
1,25x31,20zł=39zł
39zł:2=19,50zł
odp. 19,50zł
2009-12-15T16:56:15+01:00
3 x 10,40zł=31,20zł - cena za cukierki owocowe

25% × 31,20 zl = 0,25 × 31,20zł = 7,8 zł

31,20 + 7,80 = 39 zł - cena za cukierki czekoladowe

39 ÷ 2 = 19,50 zł - cena za 1kg cukierków
1 5 1
2009-12-15T16:59:12+01:00


3 *10,4 =31,20 zł cena za 3 kg cukierków owocowych

31,2 *0,25=7,8 zł

31,20 zł+ 7,8 zł=39 zł cena za 2 kg cukierków czekoladowych

39:2 =19,5 zł. cena za 1 kg cukierkow czekoladowych