×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wybierz temat i napisz na kartkę A4

Oto tematy:
1.Napisz opowiadanie o wymyślonej przez Ciebie przygodzie Szatana.
2.Napisz list w którym zachęcisz koleżankę, kolegę do przeczytania książki "Szatan z siódmej klasy"

Temat możecie wybrać :) Obydwa oczywiście dotyczą książki "Szatan z siódmej klasy". Jeżeli wybierzecie drugi temat proszę o zastosowanie zwrotów grzecznościowych i napisać datę oraz miejscowość :D Nagrodzę najlepszą odpowiedź :) Tylko proszę nie z google!
1

Odpowiedzi

2009-12-15T20:31:43+00:00
15.12.2009
Droga ... (imię koleżanki)!
Ostatnio przeczytałam książkę "Szatan z siódmej klasy" autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Z racji tego, że bardzo mi się spodobała pragnę Ci o niej w tym liście opowiedziec i tym samym zaproponowac jej przeczytanie. Mam nadzieję, że się skusisz, bo jest tego warta!
"Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach pewnego młodego chłopaka- Adama Cisowskiego i jego nauczyciela- profesora Gąsowskiego. Akcja powieści rozgrywa się w 1937 roku w Warszawie (podczas roku szkolnego) oraz we wsi Bejgoła (w czasie wakacji).
17-letni Adaś niejednokrotnie wyróżniał sie spośród rówieśników sprytem i inteligencją. Nie uszło to uwadze jego nauczycielowi- profesrowi Gąsowskiemu, który końcem roku szkolnego namówił chłopaka aby zrezygnował z dotychczasowych planów wakacyjnych i wyjechał wraz z nim i jego bratanicą- Wandą do wsi Bejgoła w celu rozwiązania pewnej tajemniczej zagadki. Owa zagadka jak się później okazuje jest nad wyraz trudna i niebezpieczna, jednak Adaś nie daje za wygraną. Tak to zaczyna się przygoda "szatana z siódmej klasy".
Książka potrafi utrzymac w napięciu ze względu na akcję i ciekawą fabułę. Obiecuję Ci, że przy niej nie będziesz się nudzic. Zawiera zarówno wątki detektywistyczne jak i miłosne. Po prostu nadaje się dla każdego! Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do przeczytania tej powieści. Napisz jak skończysz!
Całuję, ... (Twoje imię)


Ps. Sorry, ale "ć" mi się nie wyświtla ;/ Mam nadzieję, że pomogłam :)
4 5 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci