Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-10T12:05:22+02:00
Często zadawane jest pytanie: Czy ludzie kochają przyrodę?? Moim jedno znacznym zdaniem stwierdzam, że NIE, gdyż gdyby ją kochali zrezygnowaliby z wielu swoich przyjemności, a zaczęliby się zajmować czymś dobrym dla ekologii. Powinni stopniowo likwidować fabryki, które tak bardzo zanieczyszczają naszą Ziemie. W poniższych argumentach, spróbuję uzasadnić swoje zdanie.

Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że ludzie robią tak żeby było im najlepiej, nie patrząc na zwierzęta, które mieszkają na łonie natury. Zabrudzamy im środowisko odprowadzonymi ściekami z fabryk, co powoduje zanieczyszczenia wody, powietrza. Czasami działalność człowieka doprowadza do tego, że zwierzęta nie są w stanie znaleźć sobie pożywienia, co wiąże się z bardzo dużą ilością zgonów i nawet wymarciu niektórych gatunków.

Uważam, że nie można powiedzieć o miłości ludzi do przyrody, skoro oni zabijają zwierzęta dla zysku lub kaprysu! Bardzo wielu gatunkom grozi wyginięcie tylko, dlatego, że człowiek zabija je w celu np. sprzedania futra. Moim zdaniem zabijanie słonia tylko dla zdobycia jego kłów jest całkowicie pozbawione sensu. Czy nie lepiej uśpić zwierzaka i obciąć mu te kły, czy konieczne jest mordowanie zwierząt. Bardzo wiele bogatych kobiet przyczynia się do śmierci futrzaków, gdyż chcą mieć ubrania z ich futerek, Często są do tego używane futerka z małych zwierząt np. chomików, świnek morskich, wiewiórek… Także bardzo dużo stworzonek ginie do produkcji skórzanych butów czy torebek. Takie wybijanie może doprowadzić do wymarcia jakiegoś gatunku. Wtedy nasze potomstwo nie będzie wiedziało, że kiedyś istniało takie zwierze.

Kolejnym dowodem na to, że nie kochamy przyrody jest to, że ludzie nie spędzają wolnego czasu na spacerach do lasu, parku bądź na pikniku, lecz wolą usiąść przed telewizorem, komputerem lub radiem. Przecież o wiele przyjemniejsze jest czytanie książki na świeżym powietrzu, niż w dusznym mieszkaniu. Jeżeli już ludzie nie potrafią doceniać przyrody, to niech, chociaż zadbają o swoje zdrowie i zamiast jeździć samochodem niech wsiądą na rower. Dawniej, kiedy nie było takich tych cudów techniki jak np. telewizor itp, ludzie nie mieli, czym się zajmować, więc częściej chodzili na spacery czy siedzieli na ławeczce w parku.

Wydaje mi się, że ludzie nie są świadomi tego, co robią. Aby budować miasta, osiedla, domy wycinamy bardzo dużo lasów, co nie zaszkodzi tylko zwierzętom, ale nam wszystkim, czyli każdej istocie żywej mieszkającej na naszej planecie. Przecież taka rozbudowa miast może doprowadzić do tego, że w przyszłości nie będzie już lasów, a wtedy zabraknie też powietrza. Również coraz większa liczba fabryk doprowadza do zanieczyszczeń powietrza. Brudzona też jest woda, poprzez wysypywanie śmieci, czy rozbicie tankowca.

Według mnie nie jest słuszne twierdzenie, że ludzie kochają przyrodę. Nawet pomimo tego, że jest jeden dzień w roku, w którym się zbiera śmieci z naszej planety, ale niestety to za mało!! Powinniśmy przez cały rok dbać oto żeby nasza Ziemia była czysta i piękna. Czasami się zdarzy, że nie wyrzucę papierka do kosza, ale staram się nie zabrudzać naszej planety. Chciałbym, aby ci ludzie, którzy zabijają zwierzęta, zabrudzają naszą ziemie czy wycinają lasy, zastanowili się czy na prawdę warto niszczyć to, co dostaliśmy w prezencie od natury. Jeżeli to zginie, to nie pojawi się już nigdy.
1 5 1