×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Witam, mam napisac referat , temat "Co sądzisz o karze śmierci" , prosze o szybkie rozwiązanie, chciałbym żeby to nie było krótke nie 3 zdania, tylko

rozpisane na 2 strony :) z góry dziękuje :)
1

Odpowiedzi

2009-12-15T18:17:36+00:00
Wydaje mi się, że stosowanie kary śmierci jest zbyt drastyczne.
Myślę, że to nie jest kara, tylko coś w stylu pozbycie się problemu, jakim jest skazany. Nie powinno to tak wyglądać, ponieważ ludzie borykają się z różnymi problemami, które powinno rozwiązywać się w inny sposób, tak aby więzeiń żałował tego, co zrobił. Sądze, że kara śmierci powinna został odrzucona we wszystkich krajach na świecie.
W niektórych państwach ta kara jest zatwierdzona. Ludzie myślą, że jeżeli zabiją cżłowieka, to będzie o jednego człowieka-mordercę mniej na świecie. Myślę, że ludzie powinni cierpieć, żalować, aniżeli umrzeć.
Niech ludzie pomyślą, chyba nie chcieliby być zabijani w taki sposób ? Odbieranie komuś życia w sposób nieprzymusowy i z jego własne woli jest wg mnie ok, bo człowiek sam tego chce. Ale jeżeli ludzie są zabijani z powodu czynu, który popełnili, jest to zupełnie nie w porządku.
Chociaż, w więzieniach są lepsze warunki, niż w niektórych slumsach. Czy to też jest dobre? Jakby nie patrzeć, to złe, to niedobre.
Trzeba by długo debatować, żeby dojść do właściwego rozwiązania, a zapewne i tak nie doszłoby się do niego.
Jednak, gdyby wprowadzić w Polsce karę śmierci, może bandyci bardziej baliby się o swój los ? Może byłoby więcej pokoju na tym świecie ?
Człowiek, który dostanie 25 lat, może być człowiekiem-bandytą, który już nigdy się nie nawróci, ale może być też taki, który poczuje skruchę i będzie dobrym człowiekiem.
Chociaż w Polsce panuje zasada, że jeżeli ktoś był bandytą, to bandytą pozostanie.
Wiele możnaby na ten temat powiedzieć, jednak dla każdego może być lepsze rozwiązanie.
2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci