Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T19:05:10+01:00
2,75 - 0,95 = 1,80
1,8/ 2 = 0,90 gr - cena ołówka
0,9 + 0,95 = 1,85 - cena zeszytu
2009-12-15T19:16:20+01:00
X=zeszyt
y=ołówek
x+y=2,75
x+0,95=y
x+x+0,95=2,75
x+0,95=y
2x+0,95=2,75
x+0,95=y
2x=2,75-0,95
x+0,95=y
2x=1,8/2
x+0,95=y
x=0,9
0,9+0.95=y
x=0,9
y=1,85
spr.0,9+1,85=2,75

2009-12-15T19:18:50+01:00
Zeszyt o 95 gr droższy od ołówka
ołówek = x
razem=2,75
x+x95=2,75
2,75=2x +95
x =2,75-95=1,80
x=1,80:2=0,9
zeszyt=0,9+0,95=1,85
ołówek=0,9
spr:0,9+1,85=2,75

Odp:zeszyt kosztuje 1,85zł , a ołówek 90 gr.

Mogę prosić o naj .?