Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T12:26:30+01:00
Dom-od tego wszystko się zaczyna.Nie bez powodu mówi się,że nasze zachowanie i kulturę osobistą wynosimy z domu.To,czego nauczą nas rodzice już na stałe wchodzi do naszego charakteru.Zachowanie w danej sytuacji odzwierciedla to jak wychowywali nas rodzice.
Zawsze największy wpływ wywierają na nas rodzice,choć wiadomo że mamy swoje zdanie i głos w życiu.Od dziecka zawsze wymaga się,aby w pewnym stopniu było posłuszne matce i ojcu.W ten sposób uczymy się samokontroli,podejmowania nowych wyzwań.Rodzina jest też dla nas oparciem,ponieważ kiedy mamy problem,który trudno jest rozwiązać,zawsze możemy poradzić się najbliższej osoby.
W domu uczy się kultury.Jest to bardzo ważny aspekt,ponieważ w codziennym życiu pokazujemy innym jacy jesteśmy.Kiedy dobrze się zachowujemy mamy lepsze relacje z rówieśnikami czy z osobami starszymi.Nikt nie lubi niekulturalnych ludzi,ponieważ są oni niemili dla innych i uprzykrzają życie,często doprowadzają do kłótni.
W domu ważne jest także kształtowanie języka.Trzeba urozmaicać swój słownik,umieć wypowiadać się na różne tematy,być w centrum wydarzeń.Takie rzeczy zawsze wynosi się z domu bo kto nas tego ma nauczyć jak nie rodzina?
Każdy z nas powinien pamiętać:zachowanie odzwierciedla nasze podejście do życia.Pasowałoby tutaj określenie:jak cię słyszą (nie widzą!)tak cię piszą.Więc zacznij dbać o swoją kulturę!Zrozum,że nie ma nic piękniejszego jak człowiek,który potrafi zrobić coś wartościowego w życiu.
13 2 13