Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T20:20:55+01:00
12 wafelkow = 2,10zl
czyli kazdy wafelek po 17,5 gr

15 wafelkow = 2,10zl
kazdy po 14 gr

17,5gr = 100%
14gr = x

17,5x = 1400
x = 80%

100%-80% = 20%

każdy wafel jest o 20% Tańszy

:)
9 4 9
2009-12-15T20:42:42+01:00
Paczka normalna
12wafelków=2,10 zł
1wafelek=0,175 zł=17,5gr

paczka promocyjna
15wafelków=2,10
1wafelek=0,14zł=14gr

100%-->17,5gr
x%-->14gr

x=100*14/17,5
x=80%

100%-80%=20%
Jeden wafelek jest tańszy o 20 %
6 4 6
2009-12-15T23:44:20+01:00
12 wafelków = 2,10 zł
2,1:12=0,175
czyli każdy wafelek po 17,5 gr

15 wafelków = 2,10 zł
2,10:15=0,14 zł
czyli każdy wafelek po 14gr

17,5gr = 100%
14gr = x

17,5x = 1400
x = 80%

100%-80% = 20%

każdy wafel jest o 20% tańszy.

POZDRAWIAM :)
1 5 1