Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-16T08:33:17+01:00
A) Pk=12^2*3,14=452,16cm2 L=2*3,14*12=75,36cm
b)Pk=5^2*3,14=78,5cm2 L=2*3,14*5=31,4cm
c) Pk=18,8^2*3,14=1109,8016cm2 L=2*3,14*18,cm8=118,064
d) Pk=15^2*3,14=706,5cm2 L=2*3,14*15=94,2cm
e) 1/2^2*3,14=0,785cm2 L=2*3,14*1/2=3,14cm
2009-12-16T11:50:21+01:00
HEY!
JUŻ SIĘ ROBI:

Pk=πr²
l=2πr
π~~3,14

a) r=12 cm
Pk=πr²
Pk=3,14 * 12²
Pk=3,14 * 144
Pk=452,16

l=2πr
l=2 * 3,14 * 12
l=75,36


b) r=5 cm
Pk=πr²
Pk=3,14 * 5²
Pk=3,14 * 25
Pk=78,5

l=2πr
l=2 * 3,14 * 5
l=31,4


c) r=18,8 cm
Pk=πr²
Pk=3,14 * (18,8)²
Pk=3,14 * 353,44
Pk=1109,8016 (=1109,80)

l=2πr
l=2 * 3,14 * 18,8
l=118,064 (=118,06)


d) r=15 cm
Pk=πr²
Pk=3,14 * 15²
Pk=3,14 * 225
Pk=706,5

l=2πr
l=2 * 3,14 * 15
l=94,2


e) r=½
Pk=πr²
Pk=3,14 * (½)²
Pk=3,14 * (0,5)²
Pk=3,14 * (0,25)
Pk=0,785

l=2πr
l=2 * 3,14 * ½
l=3,14

POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

P.S. TEN ZNACZEK O KTÓRYM PISZESZ, TO LICZBA π (PI) ;-P
2009-12-16T13:33:30+01:00