Proszę o pomoc
Podręcznik klasa 6 " Matematyka 2001"
zadanie 11/ 100 szczególnie chodzi mi o b,c,d z rozpiskami

a druga prośba to :
ułożyć plan wydarzeń z kolejnością ( dotyczy Szatana z 7 klasy)
w harcerskim obozie
tłumaczenie francuskiego listu
wykopanie starej skrzyni
ogłuszenie przez tajemniczego sprawce
pamiętnik ks. Koszyczka
odnalezienie drzwi
prawdziwy skarb
odwiedziny fałszywego malarza
przybycie do bejgoły
uwięzienie przez opryszków

1

Odpowiedzi

2009-12-16T14:46:46+01:00
Matma:

b)

85× 25/100=2125/100=21,25
85-21,25=63,75
63,75×4=255zł
85×4=340zł
340zł-255zł=85zł
Odp.;zaoszczędzi się 85 zł.

c)

85×25/100=21,25
65×25/100=1725/100=17,25
85-21,25=63,75zł
65-17,25=47,75zł
63,75zł+47,75zł=111,50zł
85zł+65zł=150zł
150zł-111,50zł=38,50zł
Odp.:Zapłaci się o 38,50zł mniej.

d)

79zł×30/100=2370/100=23,70zł
79zł-23,70zł=55,30zł
99zł×30/100=2970/100=29,70zł
99zł-29,70zł=89,30zł
89,30zł+55,30zł=144,60zł
Odp.: Za plecak i klapki po obniżce zapłaci się 144,60zł


Nie czytałem książki "szatan z 7 klasy"