Proszę was o jedno. Sprawdzić mi to czy mam dobrze jeśli coś mam źle to poprawić lub coś dopisać o to tekst :

Moim zdaniem pieniądze szczęścia nie dają. Przekonał się o tym sam Ebenezer Scrooge, który dla wszystkich był nieżyczliwy.
Posiadana fortuna zmieniła go w skąpca, egoistę i samotnika. za pieniądze nie można kupić wszystkiego. Jestem przekonany , że za żadną cenę nie można kupić uczuć
i zdrowia . To pozwala wyciągnąć wniosek , że miłość jest nieprzekupna. Sam Ebenezer po kilku latach się o tym przekonał, że postąpił źle. Porzucił swoją ukochaną narzeczoną Bellę dla pieniędzy, które są rzeczą nabytą. To nie pieniądze są najważniejsze,ponieważ należy pamiętać o innych ludziach. Kiedy człowiek ma dużo pieniędzy staje się skąpy wobec innych. Po nawiedzeniu duchów postanowil zwalczyć w sobie skąpstwo i egoizm. Wobec rodziny Cratchitów pieniądze byłyby bardzo potrzebne, ponieważ mieli oni małego chłopca o imieniu Tim, który był chory. Scrooge bardzo przejął się jego losem więc postanowił wysłać anonimowo dużego pieczonego indyka i zfinansował dalsze leczenie.
Uważam , że Ebenezer bardzo dobrze zrobił. To nie pieniądze są najważniejsze lecz zdrowie, przyjaźń i dobre serce. Posiadanie dużej ilości pieniędzy nie jest złe lecz trzeba się nimi dobrze obchodzić.

3

Odpowiedzi

2009-12-16T17:15:42+01:00
2009-12-16T17:16:37+01:00
Ostatnia linijka " posiadanie pieniędzy nie jest złe ale trzeba postępować z rozwagą"

reszta bardzo dobra
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T17:18:02+01:00
Miałam taką samą rozprawkę w 3 gimnazuj ; )

błędy : masz w dwóch zdaniach powtórki ,,kupic" więc popraw

popraw zdanie na ,,Sam Ebenezer o tym że źle postapił przekonał się po paru latach.

nastepna powtórka w dwóch zdaniach ,,pieniądze" - nadużywasz tego słowa za często zastąp je : majątek , dobytek , fortuna ; )

Ogólnie dałabym ci 3 + bo masz wiele powtórek ; ) ja jestem na nie strasznie uczulona bo moja pani od polskiego ma na ich punkcie bzika xd
pozdrawiam :D