×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Około 1 strony 1,5 w zeszycie.Co to jest energia mechaniczna,rodzaje Energi i najważniejsze zastosowania.Nie kopiować odrazu z neta!!!!

3

Odpowiedzi

2009-12-16T16:18:19+00:00
Zobacz na moje wypracowanie
http://zadane.pl/wypracowanie/Referat_Rozne_formy_energii-8845
0 0 0
2009-12-16T16:19:15+00:00
Energia mechaniczna jeest to suma energii kinetycznej i potencjalnej.
Energię tą dzielimy na:
energię kinetyczną — dotyczy ciał będących w ruchu i energię potencjalną — związana z oddziaływaniem, np. grawitacyjna.
:)
0 0 0
2009-12-16T17:28:16+00:00
Energia jest skalarna wielkość fizyczna opisująca stan materii oraz zdolność materii do wykonania pracy lub spowodowania przepływu ciepła i jest to wielkość addytywna i zachowawcza.
Występuje w różnych rodzajach. Procesy fizyczne, mogą być postrzegane jako przemiany energii.Przykłady:energia mechaniczna,energia kinetyczna,energia potencjalna,energia cieplna, energia elektryczna,energia chemiczna,energia jądrowa,energia potencjałów termodynamicznych.Energię we wzorach fizycznych zapisuje się najczęściej za pomocą symbolu E a
jednostką energii w układzie SI jest dżul (1J).Zgodnie z twierdzeniem Noether z symetrii translacji czasowej (co można interpretować jako taką właściwość świata, zgodnie z którą prawa fizyki dzisiaj są takie same jak były wczoraj) wynika zasada zachowania energii.

Według szczególnej teorii względności masa cząstki i energia są sobie równoważne. W układzie związanym z cząstką (nazywanym układem spoczynkowym) energia spoczynkowa tej cząstki jest określona wzorem Еο=mоc².Najbardziej wydajną techniką uzyskiwania energii leżącą w zasięgu możliwości technicznych ludzkości jest reakcja syntezy jądrowej. Niewiele mniejszą wydajność osiągają już istniejące elektrownie atomowe, w których wykorzystuje się energię rozpadu jąder. W przypadku obu tych reakcji znacząca część masy paliwa zamieniana jest bezpośrednio w energię. Aby obliczyć, jaka energia wyzwalana jest, gdy defekt masy wynosi 1 kg, można posłużyć się wzorem E=Δmc²=1kg•(3•10⁸m na s)²=9•10¹⁶J. Jeszcze skuteczniej masa zamieniana jest na energię podczas anihilacji i prawdopodobnie w procesie łączenia czarnych dziur.
Inne jednostki:kilogramometr (kGm),kilowatogodzina (kWh), kaloria (cal),elektronowolt (eV),erg.

i bardzo bym prosiła byś moją odpowiedź uznała za najlepszą. naprawdę bardzo proszę. dziękuję

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci