Odpowiedzi

2009-12-16T18:35:48+01:00
Czy warto sie uczyc jezykow obcych?/

1.pozwalaja nam na porozuminie sie z obcokrajowcami
2.mozemy ogladac filmy bez dubingu
3.latwiej znajdziemy prace

uwazam iz dobrze rozwinalem teze czy warto sie uczyc jezykow obcych...
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T18:37:37+01:00
W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego chociażby w stopniu komunikacyjnym jest niezbędna. Najpopularniejsze dziś języki to angielski, niemiecki i francuski. Reasumując — jeśli chcesz się liczyć na rynku pracy, MUSISZ znać minimum jeden język obcy.
Czy wyobrażasz sobie osobę, która będąc na wakacjach za granicą (np. w kraju anglojęzycznym) biega po sklepach z mini-rozmówkami w ręku, starając się odnaleźć użyteczne zwroty? Odszukanie zwrotów może być kłopotliwe, może też wywołać stres i w efekcie łatwo doprowadzić do jakiejś gafy. Język jest niesamowicie przydatny w podróżach, i to nie tylko w sytuacjach „książkowych”, ale także podczas zwykłego zwiedzania. Nieraz może się okazać, że mieszkaniec miejscowości historycznej opowie o niej ciekawiej, niż nawet najlepszy przewodnik turystyczny w formie książkowej.
Podczas nauki drugiego języka możemy dowiedzieć się, że język ojczysty jest bardzo skomplikowany, a jego opanowanie do perfekcji wymaga od obcokrajowca dużego poświęcenia i setek godzin pracy.
Znajomość języka obcego jest dziś bardzo „trendy”, bo umiejętność wysławiania się w języku innym niż ojczysty jest bardzo modna. Reklamy, telewizja, prasa i internet narzucają nam często inny język niż ten, który znamy od urodzenia. Aby zrozumieć niektóre wiadomości czy reklamy trzeba wcześniej przynajmniej „liznąć” nieco języka obcego. Co więcej, kiedy w towarzystwie zaczepi nas obcokrajowiec, a my — zamiast „rozdziawić usta” ze zdziwieniem, odpowiemy mu czysto i płynnie, zyskamy uznanie naszych rozmówców.

Dlaczego warto?
1.Praca
2.Podróżowanie
3.Dogłębne poznanie własnego języka
4.Bycie na czasie
5.Umiejętność zrozumienia innej kultury
4 4 4