×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuję (możliwie jak najdłuższe, i jak najbardziej szczegółowe) streszczenie i opracowanie książki Marii Kruger "Szkoła narzeczonych". Potrzebne na

konkurs. Bardzo proszę o pomoc . . . Fanie by było jakby to napisał ktoś - kto czytał tę książkę - nie chcę streszczeń z neta ...
3

Odpowiedzi

2009-09-11T16:25:12+00:00
Kiedy Marianna, urodziwa nastolatka bez pomysłu na dorosłe życie, wiecznie porównywana z innymi, przyjeżdża do Jagodnego, jej życie zmienia się całkowicie. Poznaje nowe koleżanki - Nelę, Małgosię, sympatyczną Żabcię z warkoczami, tłuściutką Izabellę... Uczy się piec, zajmować gospodarstwem, a wszystko pod okiem doskonale przedstawionych nauczycielek. Dziewczęta i ich szalone pomysły, dowcipy z sypialni nr 6, a także... Tak, pierwsza młodzieńcza miłość - tego na pewno nie zabraknie w Szkole narzeczonych. Dużo wspaniale wykreowanych pobocznych wątków zmusza czytelników do wnikliwego wgłębienia się w sekrety i sprawy dziewcząt, z których każda jest młoda, zabawna i inna - na pewno ich współczesne odpowiedniki odnajdą siebie w tamtych wesołych uczennicach Szkoły, której hasłem przewodnim jest "Bądź doskonałą narzeczoną!"

Nieprzewidywalne i często po prostu głupie, ale zawsze zabawne pomysły bohaterek, małe, porzucone Cyganiątko - pocieszny Kleksik, miłość nie tylko uczennic, ale i nauczycielki... To wszystko sprawia, że Szkoły narzeczonych wprost nie chce się opuszczać.

Czy Marianna odnajdzie swą drugą połówkę i ukończy Szkołę Narzeczonych? Jak potoczą się losy innych dziewcząt? Jak uda się coroczny bal absolwentów i czy znana sypialnia nr 6 przestanie cieszyć się złą sławą? Tego wszystkiego dowiecie się ze "Szkoły narzeczonych", zabawnej, wciągającej książki, którą serdecznie polecam!
0 0 0
2009-09-11T16:49:16+00:00
Marianna chciała być szczęśliwa, dlatego zamiast studiów na politechnice wybrała szkołę narzeczonych. Czy spełniły się jej oczekiwania?
0 0 0
2009-09-11T17:13:07+00:00
Krger, Maria
Szkoła narzeczonych
(młodz.; pow.; społ., obycz.; Polska (Warszawa), XX w. (lata 30-te))
(książka dla dziewcząt)
Szkoła narzeczonych to internat, w którym uczennice uczą się prowadzenia domu i administrowania gospodarstwa rolnego. Do tego internatu trafia bohaterka książki, która daje się poznać jako osoba o przekornym charakterze.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci