×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuję prasówki na WOS czyli 5 wydarzeń politycznych z Polski lub świata z TEGO TYGODNIA

każde wydarzenie opisane po 2-4 zdania
Dzięki
1

Odpowiedzi

2009-12-16T20:17:43+00:00
1. Senacka komisja regulaminowa odroczyła rozpatrzenie oświadczenia Krzysztofa Piesiewicza o zrzeczeniu się immunitetu. Komisja chce najpierw spotkać się z senatorem i upewnić, że nie podjął tej decyzji pod przymusem fizycznym lub psychicznym. Wówczas oświadczenie woli byłoby nieważne.

2. Podlaski europoseł PO Krzysztof Lisek zapowiedział w Radiu Białystok, że ogłosi przed Parlamentem Europejskim, iż zrzeka się immunitetu. Prokurator krajowy chce postawić Liskowi zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze finansowym.

3. Premier Donald Tusk powiedział, że nie można bronić zachowań senatora PO Krzysztofa Piesiewicza, bo - jak podkreślił - "są one nie do obrony". Prokuratura chce postawić Piesiewiczowi zarzuty m.in. posiadania narkotyków. Senator zawiesił członkostwo w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej.

4. Premier Donald Tusk powiedział w środę, że ma już kandydata na ministra środowiska i nie jest nim polityk, lecz fachowiec od ochrony klimatu. Premier zapewnił też, że dotychczasowy minister Maciej Nowicki zrezygnował ze stanowiska wyłącznie z przyczyn osobistych.

5. Agent CBA, który w październiku 2007 r. zatrzymywał posłankę PO Beatę Sawicką, przyznał przed sądem, że bano się o nią i z tej przyczyny funkcjonariuszka CBA weszła z nią do hotelowej toalety. Zeznał on też, że jej zatrzymanie filmowano dwiema kamerami - jedną obsługiwał funkcjonariusz z biura prasowego CBA.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci