Odpowiedzi

2009-12-16T22:49:37+01:00
Zad.1
1,5 l. wody kosztuje 2,5zł
40% pojemności mniejszej kosztuje 1,80zł.
0.40×1.5=0.6l
pierwszą się opłaca kupić bo za np. dwie butelki za 1,80zł to będzie wynosić że 1,4l kosztuje 3,60zł
4 3 4
2009-12-16T22:52:13+01:00
1,5l kosztuje 2,5 więc jeden litr kosztuje 1 2/3
1,5 to 100%,60% to 0,9
0,9l kosztuje1,80 więc litr tej wody kosztuje 2
Bardziej się opłaca kupić większą wodę
2 2 2
2009-12-16T22:57:42+01:00
Dane:
Z -pojemność 1,5l
V - Z*0,6 - mniejsza butelka
C(z) - cena butelki 1,5l
D(v) - cena butelki mniejszej

pojemność V= 1,5*0,6=0,9litra
100ml wody V kosztuje 1,8zł/9 =0,2zł
100ml wody Z kosztuje 2,5zł/15=01(6)zł

Bardziej opłaca się kupić wodę półtoralitrową

3 3 3