×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-17T13:26:50+00:00
Książkę pt. "Kwiat kalafiora" napisała Małgorzata Musierowicz. "Kwiat kalafiora" jest obyczajową powieścią współczesną, opowiadajacą o szesnastoletniej Gabrysi Borejko, którą los wystawił na ciężką próbę. Dziewczyna musi dbać o całą rodzinę podczas choroby mamy Borejko.

Książka bardzo mi się podobała. Była bardzo interesująca i dzięki temu pozwoliła mi zapomnieć o codziennej nudzie, ponieważ przeniosła mnie do ciekawego świata.

Główną bohaterką "Kwiatu kalafiora" jest wyżej wspomniana Gabriela Borejko. Jest ona postacią pozytywną i lubianą nie tylko przez pozostałych bohaterów powieści, ale też przez czytelników. Postacie drugoplanowe to najbliższa rodzina Gabrysi, jej przyjaciele i wścibska sąsiadka. Bohaterowie przypadli mi do serca, a ich działanie wyzwoliło we mnie chęć do naśladowania (grupa ESD).

Akcja toczy się w ciężkich latach siedemdziesiątych i dzięki temu postacie są nader rzeczywiste. Mimo to wydarzenia są ciekawe i trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej kartki. W powieści występuje żywa narracja, która jest swobodna i żartobliwa. Język w tym utworze jest prosty i zrozumiały.

Czytając "Kwiat kalafiora" poznałam lepiej życie nastolatków lat siedemdziesiątych. Książka skłoniła mnie do refleksji nad sobą i światem. Mało tego, autorka podała świetne wzorce do naśladowania (wyżej wspomniane). Książka wyostrza wrażliwość na takie cechy, jak: dobro, miłość, przyjaźń. Cała powieść jest na dodatek przepełniona rodzinną atmosferą, która udziela się również czytelnikowi.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci