1. 1 kg pomidorów kosztuje 2,80 zł. Ile złoty zapłacisz za 1,35 kg pomidorów?
2. Kasia dostała od mamy 20 zl na zakupy. Ile odstanie reszty jeżeli miała kupić 40 dag sera po 15,40 , 16 dag cukierków po 12, 50zl, 2 cheby po 1,75 i 0,35 kg wędliny po 16 zł?
3. Miesięczny dochód netto państwa Nowaków wynosi 1600 zl. Na utrzymanie mieszkania wydają 0,3 swoich wydatków, na wyżywienie 2/5 . Ile pieniędzy pozostaje im na inne wydatki?
Z góry dzięki za odp, i proszę o podanie z obliczeniami :>

2

Odpowiedzi

2009-12-17T15:51:25+01:00
1. 0.35*2.80zł=0.98
2.80zł + 0.98zł=3.78zł
2.
20zł
0.40*15.40zł=6.16zł
0,16*12.50zł=2zł
2*1.75zł=3.5zł
0.35*16zł=5.6zł
6.16+2+3.5+5.6=17.26
20-17.26=2.74zł
2.74zł
3.
0.3*1600zł=480zł
2/5*1600zł=640zł
480zł+640zł=1120zł
1600zł-1120zł=480zł

ODPOWIEDŹ WYŻEJ JEST BŁĘDNA
2 2 2
2009-12-17T17:33:09+01:00
1.1kg-------2,80
1,23kg---------x

x=1,35*2,80=3.78

2.
40dag-----x
100dag-----15,40

x=40*15,40/100=6,16

16dag---------x
100dag-------12,5
x=16*12,5/100=2

2*1,75=3,50
35-----x
100-----16
x=16*35/100=5,6

6,16+3,50+5,6+2=17,26
20-17,26=2,74

3.
1600*0,3=480
1600*0,4=640
640+480=1120
1600-1120=480
1 5 1