Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-17T15:56:17+01:00
Podobieństwa: obydwaj są głównymi bohaterami,starzy, mieli oczy barwy niebieskiej,waleczni,nie tracili nadziei

różnice
Santiago:był rybakiem,niezłomny i bohaterski,nie rezygnuje z raz podjętych działań nawet kiedy wie że nie zrealizuje celu,
Skawiński:miał ruchy o postawie żołnierza,na jegotwarzy maluje się smutek i przygnębienie, brał udział w walce o wolnośc,mimo burzliwych przygód żołnierskich i zawodowych niepowodzeń skawiński był człowiekiem pogodnym,zawsze był pełen ufności
24 1 24
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-17T16:03:45+01:00
Santiago i Skawiński są bohaterami utworów literackich. Te dwie postacie posiadają wiele wspólnych cech, jednak występuje między nimi kilka różnic.

Obie postacie charakteryzują się wielkim zamiłowaniem i oddaniem dla tego, co robią. Skawiński, pracując na latarni sumiennie wykonywał obowiązki, poświęcał się swojej pracy. Santiago, stary rybak, mimo tego, że przez ostatnie 85 dni nic nie złowił, nie poddał się. Kochał swoje zajęcie i mimo wielu niepowodzeń nie porzucił go. Jak widzimy, obie postacie potrafią całkowicie poświęcić się temu, co kochają.
Kolejną wspólną cechą bohaterów jest odwaga. Skawiński, mimo tego, że w latarni nie miał zbyt komfortowych warunków, nie zrezygnował z pracy. Samotne zimne noce nie zniechęciły starca. Skawiński mimo wielu przeszkód i niepowodzeń zawsze potrafił sobie poradzić. Santiago także należał do osób, które nie wiedzą co to strach. Rybak samotnie wypływał na morze, walczył z wielorybem. Nawet w obliczu śmierci, nie potrafił znienawidzić swojego hobby. Rybactwo było zajęciem, które naprawdę cenił.
Chociaż Skawiński i Santiago mają wiele wspólnego, różnią się. Latarnik, nie potrafił znaleźć sobie miejsca, jego przeznaczeniem była nieustanna tułaczka. Starzec wciąż podróżował, zmieniał miejsca swojego pobytu. Nie posiadał domu, w którym panuje ciepło, miła atmosfera. Życie rzucało nim we wszystkie strony świata. Santiago natomiast miał stałe miejsce pobytu. Posiadał dom, w którym spał, jadł, wykonywał codzienne czynności. Nie podróżował po świecie. Mimo tego, że wypływał w morze, zawsze wracał. W przeciwieństwie do Skawińskiego miał gdzie wrócić.
Jak widzimy bohaterowie mimo wielu podobieństw, posiadają także wady. Uważam, że obydwie postacie zasługują na medal. Mało kto odznacza się tak nieugietą odwagą i poświęceniem.
121 3 121