Napisz przemowienie pt. "Największe szczęście to spełnienie obowiązku" - Sfokles

Bardzo was prosze nie przepisujcie z internetu bo przypał będzie od facetki bo sprawdza . A ja mam zupełną pustke w głowie co napisać. Więc jesli ktoś ma wene to niech mi napisze oddam wszystkie swoje punkty za
przemówienie. Powinno być wielkości mniej więcej kartki A4. do 18.12.09. - moze byc na poniedziałek !!!

Jesli to moze wam pomóc mam już rozpoczęcie :

" Szczęście jest dla nas przyjemnością, obowiązki nie są jednak celem samym w sobie, lecz środkiem tego abyśmy byli szczęśliwi. Obowiązkiem młodzieży jest głownie nauka i pomoc rodzicom. Każdy z nas zna przyjemne uczucie spełnionego zadania. Przykładem może być choćby dobre przygotowanie się do sprawdzianu i satysfakcja z pozytywnej oceny. Spełniony obowiązek daje nam poczucie własnej wartości, dzięki niemu inni nas szanują, zauważają i doceniają. Uczymy się po to, aby w przyszłości wykonywać określoną funkcję i być dobrym obywatelem kraju. Musimy od siebie wymagać, nawet jeśli inni od nas nie wymagają. Nie powinniśmy się kierować własną wygodą, lecz poczuciem obowiązku i robić to, co do nas należy. "

*Potrzebuje rozwinięcia. z zakończeniem sobie poradze.
TYLKO PROSZEEEE NIE PRZEPISUJCIE Z INTERNETU!!!! i zachowajcie estetyke.

BArdzo was prosze potrzebne mi to jest na 18.12.09 !!!!! ale moze być też na poniedziałek tylko proszeeee pomóżcie.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T16:54:44+01:00
Każdy z nas ma inne obowiązki. Jedni narzucone przez rodziców inni przez pracodawce, a jeszcze inni przez szkołę, ale każdy ma jeden wspólny obowiązek spełnienia i dotrzymania słowa. Spróbujmy sobie wyobrazić jak to jest być docenionym, dowartościowanym bo spełniliśmy obietnicę i obowiązek. Jak czujemy się gdy ktoś nas pochwali, powie miłe słowo bo się nauczyliśmy, wykonaliśmy dobrze swoją pracę. Wtedy mamy takie poczucie spełnienie czy nie jest to przyjemne? Czyż nie po to człowiek został stworzony?