Z trzech dystrybutorów na stacji benzynowej zatankowano olej napędowy ,benzynę 98 Pb i benzynę 95 Pb .Najdroższa {za 1 litr}
jest benzyna 98 Pb a najtańszy ole napędowy. Ile na tej stacji kosztuje litr benzyny 95 Pb?

dystrybutor1: dystrybutor2: dystrybutor3:
93,45 zł 75,92 zł 162,00 zł
35 l 20.08 l 45l

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-09-12T18:47:08+02:00
Dystrybutor 1:
93,45zł za 35l => 1l kosztuje=2,67zł
dystrubutor 2:
75,92zł za 20.08l => 1l kosztuje 3,78zł
dystrybutor 3:
162zł za 45l => 1l kosztuje 3,6zł

z obliczeń wynika że benzyna PB 98 kosztuje 3,78zł, olej napędowy 2,67zł a benzyna PB 95 kosztuje 3,6zł
15 3 15
2009-09-12T18:49:19+02:00
Dystrybutor1-93,45zł-35 l
dystrybutor2-75,92zł-20,08 l
dystrybutor3-162,00zł-45 l
dystrybutor1-93,45÷35=2,67 zł/l
dystrybutor2-75,92zł÷20,08 l=ok. 3,78 zł/l
dystrybutor3-162,00zł÷45 l=3,6 zł/l -benzyny 95 Pb
14 3 14
2009-09-12T18:56:13+02:00
162,00zł/45l=3,6zł
odp.Litr benzyny 95Pb kosztuje 3,6zł.
12 2 12