×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Jakie nagrody są przyznawane dziennikarzom?

2. Wybierz jednego znanego dziennikarza (radiowego, telewizyjnego prasowego, itd.) i opiszę charaktr jego pracy.
Kto mi pomoże?
1

Odpowiedzi

2009-12-17T16:06:42+00:00
Grand Press
Nagrody Dziennikarskie im. Andrzeja Woyciechowskiego
Studenckie nagrody dziennikarskie
Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskie
dziennikarskie nagrody Pulitzera
NAGRODY DZIENNIKARSKIE IM. M. KRZAKA


Tomasz Lis (ur. 6 marca 1966 w Zielonej Górze) - jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy telewizyjnych, publicysta liberalny, twórca programu informacyjnego Fakty (emitowanego na antenie stacji TVN) i Wydarzenia (nadawanego w telewizji Polsat). Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplomu z prawa już nie zdobył, bo chociaż w 1990 roku zostały mu do absolutorium trzy egzaminy, ogłoszono otwarty konkurs na prowadzących Wiadomości. Wystartował, udało się i tak został - jak sam mówi – „niedokończonym prawnikiem”.

Zaczynał od robienia materiałów i pisania depesz. Na antenie debiutował 3 maja 1990 roku, prowadząc wieczorne Wiadomości. Po powrocie ze stypendium amerykańskiej agencji informacyjnej został sprawozdawcą parlamentarnym, a w 1994 roku - korespondentem w USA. Do Waszyngtonu wyjechał z żoną Kingą poślubioną (po roku znajomości) trzy dni przed wyjazdem.

Po powrocie do Polski w 1997 roku rozpoczął prace przy nowo powstającym programie informacyjnym Fakty w telewizji TVN. Był współtwórcą i głównym prezenterem tego serwisu, nadawanego od 3 października 1997 roku codziennie o 19.00. Jako pierwszy w Polsce anchor stał się jednym z najważniejszych autorów sukcesu TVN. Był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. siedem Wiktorów, w tym Super Wiktora 2006 oraz tytuł Dziennikarza Roku 1999. Laureat konkursu Telekamery 2006 – zdobył nagrodę dla najlepszego publicysty. Autor 10 książek: Jak to się robi w Ameryce, Zawód korespondent, LISt z Ameryki, Wielki Finał, ABC dziennikarstwa (razem z Mariuszem Ziomeckim i Krzysztofem Skowrońskim), Co z tą Polską, Nie tylko Fakty, Polska, głupcze!, PIS-neyland i My, Naród.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci