×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2011-07-25T11:45:15+00:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Impresjonizm - znaczy wrażenie, odbicie. Jeden z obrazów C. Moneta wystawiony w Paryżu w 1874 roku ( pt. „Impresja – wschód słońca” ) dał nazwę i początek temu ruchowi.  Impresjonistom chodziło głównie o malowanie w plenerze, gdzie łatwo uzyskuje się grę świateł i cieni, a barwy zastępują linie. Obrazy impresjonistyczne miały nastrój i atmosferę, trudno było mówić o precyzji linii i formy, liczyło się jedynie wrażenie. Impresjoniści malowali swe obrazy na wolnym powietrzu, pod gołym niebem, ponieważ chcieli korzystać ze wzorców wprost z natury. Wszystkie szczegóły barw, grę świateł, promieni słonecznych pragnęli sami dostrzeć.  Chcieli uchwycić najbardziej ulotne zjawiska natury i przemijające chwile, stąd ich dzieła wydają się być niedokończone, malowane szybkimi pociągnięciami pędzla. Impresjoniści cenili doraźne, szybko przemijające doznania i uważali, że malowanie pejzaży w pracowniach mija się z celem. Impresjonizm muzyczny, przełom XIX i XX wiek,  powstał około 15 lat po pojawieniu się tego kierunku w malarstwie.

 

Pozdrawiam.

1 5 1
2011-07-25T12:47:27+00:00

Impresionizm jest to kierunek w malarstwie.Powstał we Francji,gdzie grupa artystów dążyła do utrwalenia na płótnie przelotnego wrażenia chwili,światła w zależności od pory dnia.Nazwa impresionizm pochodzi od obrazu C.Moneta IMPRESJA-wschód słońca.Impresjonizm zapoczątkowany zostal w latach 60 XIX wieku i trwał do początku XX wieku.Impresioniści skupiali się wokół natury i ludzi.Malowali głównie w plenerze,odzwierciedlacjąc obecny stan w zależnosci od pory dnia i światla.Obrazy malowane były małymi plamkami ,eksperymentując z barwami.Do głównych przedstawiceli impresjonizmu należeli:Claude Monet,Edgar Degas,Auguste Renoir.

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci