×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Która panna dla rycerza mam opowiedzieć którą bym wybrał

Forma charakterystyki (nie jako zbyszko tylko normalnie jako ja...)
na 2 strony A5
1

Odpowiedzi

2009-12-23T22:42:18+00:00
Czytając powieśc Krzyżacy zastanawiałem sie, która z panien, Jagienka czy Danusia bardziej mi odpowiada. Poznając obie dziewczyny poprzez ich losy i czyny wybrałbym Jagienkę.
Jagienka była piękną dziewczyną, miała długie kruczoczarne włosy, które splatała w warkocz. Jej uśmiech powodował, że wszystko wokół zaczynało życ. Na co dzień ubierała się w męskie rzeczy, ale gdy była sposobnośc potrafiła przywdziac spódnice i wyglądac niesamowicie kobieco..
Jagienka była bardzo inteligentną dziewczyną, często miała swoje zdanie na każdy temat i bardzo rzadko się myliła. Była bardzo rozmyślna, na każdy problem umiała znaleźć rozwiązanie. Miała bardzo dobry charakter, wszyscy naokoło darzyli ją uwielbieniem, nie było osoby w okolicy, która by jej nie lubiła. Potrafiła modlic się o zdrowie i Zycie Danusi, choc wiele ja to kosztowało, bowiem kochała się potajemnie w Zbyszku, choc ten wybrał Danusie.
Od najmłodszych lat sama musiała o siebie zadbac, bowiem matkę straciła jeszcze jako dziecko, a ojciec często wyjeżdżał na wojny. Dzięki temu stała się odporna na krzywdy i niedoskonałości życia. Miała wiele zdolności, znała się doskonale na gospodarstwie, gotowaniu. Uwielbiała i doskonale jeździła konno, a także świetnie pływała. Nie obce jej również były czynności przeznaczone dla mężczyzn – świetnie strzelała z kuszy, umiała polowac. Dziewczyna była bardzo dzielna i odważna, udowodniła to na polowaniu, kiedy zabiła niedzwiedzia.
Gdybym był rycerzem za swoja wybrankę wskazałbym na taką pannę jaką była Jagienka. Jej wyjątkowa dojrzałośc, mądrośc i zaradność życiowa oraz upór i konsekwencja w dążeniu do celu zasługują na zauważenie. Nierzadko wielu mężczyzn nie może pochwalic się taką walecznością i hartem ducha jak panna Zychówna.

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci