8.7 oblicz 2/3 wartości wyrażenia 6 2/5 *(5/6)do potei 2 +1 5/9=

8.12 w ciągu 2 2/3 godziny samochód przejezdza srednio 145km. ile kilometrow przejezdza samochoid w ciągu godziny?

8.13 za 1 1/4 kg cukierkow czekoladowych mama zaplacila 20 3/8 zł. Ile kosztował kilogram cukierkow?

1

Odpowiedzi

2009-12-17T17:36:01+01:00
8.7
6,4*(5/6)^2+1 5/9=6
2/3 * 6=4

8.12
2,4 godziny = 160min

160 min - 145km
60 min - x km

(60*145)/160=x

x=~54,375 km

8.13
20 3/8= 163/8

1 1/4 kg= 125/100

125/100 - 163/8
1 - x

x=(163/8)*(100/125)=16,3