×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-17T16:33:28+00:00
Uchronić przed zarażeniem można się głównie przez stosowanie zabezpieczeń podczas stosunków seksualnych, najlepiej ze stałym, pewnym partnerem. W środowiskach narkotycznych natomiast powinno używać się jednorazowych strzykawek i igieł.
0 0 0
2009-12-17T16:32:53+00:00
Przy stosunkach pochwowych używaj prezerwatyw z lateksu (nie mają porów umożliwiających przenikanie wirusa przez ścianki) i środka plemnikobójczego z nonoksynolonem-9 jako dodatkowego zabezpieczenia (kobieta ma do wyboru nonoksynolon w postaci pianki aplikowanej bezpośrednio do pochwy lub w postaci żelu czy kremu aplikowanego na naszyjkową czy dopochwową wkładkę antykoncepcyjną, przed jej umieszczeniem w pochwie; mężczyzna może używać gotowych prezerwatyw z nonoksynolonem - takie są już produkowane - lub stosować zwykłe i smarować je od wewnątrz warstwą kremu zawierającego ten środek).

Unikaj seksu analnego (członek - odhyt, ręka-odbyt, usta-odbyt) i wszystkich innych aktywności seksualnych, które cię narażają na kontakt ze spermą, krwią, kałem i moczem partnera.

Nie korzystaj z używanych przez kogoś innego wibratorów i innych gadżetów wkładanych do otworów naturalnych.

Nie nawiązuj licznych kontaktów seksualnych, unikaj zwłaszcza osób obcych, nie podających nawet nazwiska, zachowaj najdalej idącą ostrożność w kontaktach z partnerem, jeśli masz wątpliwości, czy nie ma lub nie miał licznych i przypadkowych partnerów oraz czy nie uprawiał seksu z nosicielami HIV.

Nie pozwól sobie nigdy na seks - ani oralny, ani analny, ani stosunek pochwowy - z osobą, o której wiesz, że jest nosicielem HIV lub narkomanem lub że uprawiała seks z takimi partnerami

Nie zgadzaj się na głębokie pocałunki z nosicielem HIV, narkomanem lub osobą, która uprawia czy uprawiała seks z takimi partnerami.

Nie używaj nawilżaczy na bazie wazeliny czy innych tłuszczów, bo niekorzystnie wpływają na trwałość lateksowej prezerwatywy oraz działają drażniąco na śluzówkę żołędzi prącia i ścianek pochwy, a powstałe w następstwie otarcia umożliwiają wtargnięcie wirusa do krwi (są dostępne nawilżacze beztłuszczowe).

Nigdy nie rób sobie infekcji igłą już przez kogoś użytą.

0 0 0
2009-12-17T16:35:27+00:00
Tu jest dużo informacji : http://www.sciaga.pl/tekst/30689-31-aids
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci