A/Wykładzina Alik ma 2,4 m szerokosći i kosztuje 36,60 zl za 1 metr bieżacy.Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b/Wykładzina bialik ma 2,5 m szerokosći i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy.ile kosztuje metr biezacy tej wykładziny?
Obowiazkowe obliczenia

3

Odpowiedzi

2009-12-17T17:39:17+01:00
A) 2,4 * 1 = 2,4m^2 = 36,6zł

1m^2 = x zł

2,4 - 36,6 zł
1 - x zł

x=36,6/2,4 = 15,25 zł (15 zł 25 gr)

Odp: Jeden metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł

b)
2,5m^2 --- x zł
1m^2 ----- 14.8 zł

2,5*14,8 = x zł
x zł = 37 zł

Odp: 1 metr bieżący tej wykładziny kosztuje 37 zł


2009-12-17T17:39:51+01:00
A)
h=2,4m
długość = 1m

2,4 - 36,60
1 - x
2,4x=36,6
x=15,25 zł
b)
Wykładzina bialik ma 2,5 m szerokosći i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy.ile kosztuje metr biezacy tej wykładziny?
2,5-x
1-14,80
x=14,80*2,5
x=37zł
2009-12-17T17:43:41+01:00
A) 1m kwadratowy -?
1 m-->36,60 zł
2,4 m kwadratowe-->36,60 zł
1 m kwadratowy-->36,60 :2,4=15,25 zł
odp.Metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł.

b) 1m-?
1m kwadratowy-->14,80 zł
2,5 x 1=2,5 [m kwadratowego]
14,80 x 2,50= 37 zł
Odp.Metr bieżący tej wykładziny kosztuje 37 zł.