Zad 1
za 5 paczek proszku ''czyścibrud'' należy zaplacić 14zl 20gr
Jeden klient kupił 4 takie proszki i 4 mydla i tez zaplacil 14zl 20gr
Drugi klient kupił 5 mydeł. Ile zapłacił?

zad2 (to trzeba na kreseczki):(
Za 3 książki i 8 zeszytów zapłacono 17zl 40gr. Książka jest 7 razy
droższa od zeszytu. Ile książka a ile zeszyt?

zad3
Zmieszano dwa rodzajów cukierków czekoladowych: 2kg po 6zl 50gr i 3 po 7zl. Jaka powinna byc cena mieszanki ?

zad4
Zmieszano 5kg cukierków w cenie 7zl 92gr i 4kg cukierków w cenie 6zl 12gr. Klient kupił 2 kg takiej miesznaki. Ile zapłacił klient ?

prosze o pomoc :):***

3

Odpowiedzi

2009-12-17T19:10:25+01:00
1.
14,2:5=2,84
2,84*4=11,36
14,2-11,36=2 zl 84 gr zaplacil za mydla.

2009-12-17T19:12:29+01:00
1. 5x=14,20
x=2,84

4x+4y=14,2
11,36+4y=14,2
4y=2,84
y=0,71

5y=3,55

2. 3x+8y=17,4
x=7y

21y+8y=17,4
x=7y

29y=17,4
x=7y

y=0,6
x=4,2

3. 2*6,50 + 3*7 = 13+21=34

4. 5*7,92+4*6,12 = 39,6+24,8=64,08
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T19:29:02+01:00
Zad 1
14.20 : 5 =2.84 <-- cena jednego proszku
2.84 * 4 =11.36<-- cena 4 proszsków
14.20 - 11.36 = 2.84 <-- cena 4 mydełek
2.84 : 4 = 0.71 <--- cena 1 mydełka
0.71 * 5 = 3.55 <--- cena 5 mydełek
Odp. klient za 5 mydełek zapłacił 3,55 zł.
zad2
0,10 * 8 = 0, 80
0,80 * 7 = 5,60
5,60 * 3 =16,80
16,80 + 0,80 = 17,60
Odp. zeszyt kosztuje 10 gr a książka kosztuje 5,60 zł
zad3
2 * 6,50 = 13 <-- cena 2kg
3 * 7 = 21 <-- cena 3 kg
13 + 21 = 34
Odp. Cena mmiesznki to 34 zł.
zad4
5 * 7,92 =39,60 <-- cen a5 kg
4 * 6,12 = 24,48 <--- cena 4 kg
39,60 + 24,48 = 64,08 <-- cena całej mieszanki 9 kg
64,08 : 9 = 7,12 <--- cena 1 kg mieszanki
7,12 * 2 = 14,24 <--- cena 2 kg mieszanki
Osp. klient zapłacił 14,24 za 2 kg mieszanki