Odpowiedzi

2009-12-17T19:52:38+01:00
Układasz uklad rownan
x- cena cukru za 1 kg
y - cena maki za 1 kg

200x + 150y = 900 dziele przez 10

20x + 15y = 90
0,25 * 200x + 0,2 * 150y = 210 a to wymanzam
50x + 30y = 210


czyli mam uklad
20x + 15y = 90 mnożę przez (-2)
50x +30y = 210

-40x -30y = -180
50x + 30 y = 210 teraz dodaje wszystko stronami
+ -------------------
10x= 30
x= 3

50*3 + 30 y = 210
30y = 210 - 150
30y= 60
y= 2

ODP
x= 3 cena cukru za 1 kg
y= 2 cena maki za 1 kg


mam nadzieje ze dobrze wyszło ;]
2009-12-17T20:01:37+01:00
X-cena 1kg cukru z hurtowni
y-cena 1kg mąki z hurtowni
0,25x-zysk ze sprzedaży 1kg cukru
0,2y-zusk ze sprzedaży 1kg maki
200x+150y=900/:100→x=(9-1,5y):2
200×0,25x+150×0,2y=210
50x+30y=210
50(9-1,5y):2+30y=210/×2
450-75y+60y=420
-15y=-30/:-15
y=2zł = cena 1kg mąki w cenie zakupu
2zł+20%=2+0,2×2=2+0,4=2,4zł=cena sprzedaży 1kg maki
x=(9-1,5×2):2=3zł=cena 1kg cukru w cenie zakuypu
3zł=25%=3+0,25×3=3+0,75=3,75zł=cena sprzedaży 1kg cukru
pozdrawiam