×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wymień najwybitniejszych naukowców i wynalazców Greckich oraz ich osiągnięcia .

Prosze o szybkie odpowiedzi Z góry dzięki :)
2

Odpowiedzi

2009-12-17T19:01:26+00:00
Arystoteles, Teofrast z Eresos, Straton z Lampsakos

Arystoteles – jeden z trzech, obok Platona i Sokratesa najsławniejszych filozofów greckich. Stworzył opozycyjny do platonizmu i równie spójny system filozoficzny.

Teofrast z Eresos - grecki uczony i filozof. Uczeń i przyjaciel Arystotelesa. Był nauczycielem Demetriusza z Faleronu. W swoich badaniach Teofrast skupiał się na filozofii przyrody, a w związku z tym rozbudował metodę obserwacji i stosował ją w badaniach biologicznych, medycznych, meteorologicznych


Straton z Lampsaku - grecki filozof, zainteresowany przede wszystkim fizyką. Straton rozszerzył fizykę Arystotelesa, zauważając, że spadające ciała przyspieszają, zamiast poruszać się ruchem jednostajnym.1 5 1
2009-12-17T19:03:15+00:00
Najwybitniejszym uczonym i zarazem wynalazcą był Archimedes.
Zbudował specjalną dźwignię, dzięki której można było podnosić ciężkie przedmioty. Z kolei udoskonalone przez nikego urządzenie, zwane wielokrążkiem, umożliwiało unoszenie ciężarów za pomocą niewielkiej siły. Do ciekawych odkryć uczonego należała także klepsydra, czyli zegar, którego działanie opierało się na regularnym upływie wody ze zbiornika. Z czasm ciecz zaczęto zastępywać piaskiem. Ciekawym wynalazkiem była także śruba wodna, służąca do łatwego pompowania wody.
Archimedes zasłynął jako matematyk i fizyk. Określił przybliżoną wartość liczby <pi> oraz sformułował zasadę wyporu cieczy.
3 2 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci