×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy podane przykłady są dobrze rozwiązane?

Prosiłbym o wytłumaczenie zadania 2 :( będzie premia
pilne! jutro zdaje matme bardzo proszę o pomoc!:(
2

Odpowiedzi

2009-12-17T20:07:27+00:00
Zadania są dobrze rozwiązane. W drugim chodzi o to, że musisz wykonać działania, czyli np. dodawanie: podstawiasz za a i b podane wartości, najpierw są w nawiasach, potem piszesz bez nawiasów, czyli przepisujesz je, zmieniając znaki w drugim nawiasie, bo przed nawiasem znajduje się minus. I obliczasz co się da, czyli liczby z pierwiastkiem dodajesz i wychodzi 3√2 a jak zsumujesz liczby to wyjdzie -2. Jeśli chodzi o mnożenie to również zapisujesz w dwóch nawisach, musisz przemnożyć "każdy przez każdy", √4 zamieniasz na 2, sumujesz liczby "z pierwiastkiem" czyli 3√2-2√2=√2, a liczby -4(bo 2 *√4=2*2=4) dodajesz do 3 i wychodzi 1. Odpowiedź √2-1.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T20:08:15+00:00
Są dobrze rozwiązane
w 2 zadaniu mamy dwa wyrazenia algebraiczne. musimy je ze soba w pkt a odjąc od siebie. więc każde z nich bierzemy w nawias i pomiędzy nie wstawiamy minus. następnie musimy "opuścić nawiasy" czyli je zlikwidować. pierwsze pozostaje bez zmian, bo nie ma przed nim żadnych znaków, a w przypadku drugiego wszystkie wyrażenia musimy zapisać z odwrotnym znakiem. czyli jeżeli mamy minus to teraz zapisujemy plus. i odwrotnie. potem wszystko normalnie dodajemy, redukujemy wyrazy podobne itp...
w przykładzie b mamy mnożenie nawiasów przez siebie. czyli pierwszą liczbę z pierwszego nawiasu musimy pomnożyć przez pierwszą liczbę z drugiego nawiasu i drugą liczbę z drugiego nawiasu. potem bierzemy drugą liczbę z pierwszego nawiasu i postępujemy analogicznie.

mam nadzieję że w sposób zrozumiały to napisałam. jeżeli jesteś z trójmiasta zapraszam na lekcje :P
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci