Zadanie 7 str 121 podręcznik do klasy 1 gimnazjum
a) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokości i kosztuje 36,60zł za 1 metr bieżący. ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b) Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny ?

zadanie 8 str 121 podręcznik do klasy 1 gimnazjum
Pytanie Oblicz pola zamalowanych figur . Do tego własnie potrzeba ksizki bo tam sa namalowane te rysunki jak ktos ma taka ksiazke do klasy 1 gimnazjum niech spojrzy na tą strone
Zgury dzięki !! ;]

2

Odpowiedzi

2009-12-17T21:09:31+01:00
Zad.1
a)
2,4m²-36,6zł
1m²-x

2,4x=36,6zl /:2,4
x=15,25zł

b)
1m²-14,8 zł
2,5m²-x

x=14,8*2,5
x=37zl

Niestety nie mam takiej ksiazki to drugiego ci nie zrobie.
23 4 23
2009-12-17T21:14:29+01:00
A) 36,60:2,4= 15,25
odp: Będzie kosztował 15 zł 25gr

b) 14,80 * 2,5=37
Odp : Będzie kosztować 37 zł

8 str 121
a) 1 prostokat = 1*3=3
2 prostokąta= 3 cm
3 prostokąt= 2*5=10
10 cm +3+3= 16 cm

b)
6*9=54
54-15=39



c)7*11=77
6*10=66
4*3=12
77+66=137
137-12=125
chyba tak :D:D
52 4 52