Odpowiedzi

2009-12-18T19:49:35+01:00
Chałwa=15dag=0,15kg razy 27,80zl=4,17zł= zapłacił za chałwe
orzechy:0,25kg razy 26zł=6,5zł=zapłacił za orzechy
4,17+6,5=10,67zł razem
20zł-10,67=9,33zł
odp.na bombonierkę nie wystarczy
aha, jeszcze
100g kosztuje 2,6,,, czyli 1000gram kosztuje 26 zł
1000g=1kg-pozdrawiam
2009-12-18T19:52:51+01:00
Jarek kupił 15dag chałwy po 27,80zł za kilogram i 0,25kg orzechów w czekoladzie po 2,60zł za 100g z banknotu 20zł otrzymała reszte. Czy może jeszcze kupić bombonierke za 9,50zł

27,80*15/100=4,17 koszt chałwy
2,60*2,5=6,50 koszt orzechów w czekoladzie

20-4,17-6,50=9,33 zł tyle pozostało pieniędzy Jarkowi, więc nie kupi bombonierki.