Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T10:48:33+01:00
Treść mogła być taka:

Trzy kubki i trzy szklanki kosztują razem 24zł a, dwa kubki i pięć szklanek 25zl.
Ile kosztuje kubek a ile szklanka?
2009-12-19T13:49:53+01:00
Treść mogła brzmieć:
Franek kupił w sklepie 3 kubki i 3 szklanki i zapłacił za to razem 24zł. Janek kupił w tym samym sklepie 2 kubki i 5 szklanek i zapłacił 25zł. Ile kosztuje jeden kubek, a ile jedna szklanka?
1 5 1