×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T10:08:34+00:00
Polip ma kształt cylindryczny, przytwierdzony jest stopą do podłoża. Otwór gębowy skierowany jest ku górze i otoczony wieńcem czułek z parzydełkami. Polipy występują pojedynczo lub tworzą kolonie, w których osobniki mogą być zróżnicowane pod względem pełnionych funkcji i budowy (polimorfizm – wielopostaciowość). Warstwa mezoglei jest cienka. Jama gastralna jest prosta (stułbia) lub podzielona na komory (koralowce).

Meduza ma kształt dzwonu. Otwór gębowy jest skierowany do dołu, otoczony ramionami. Na brzegu dzwonu znajdują się ciałka brzeżne (ropalia) zbudowane z oczek i statocysty. Warstwa mezoglei jest gruba. Jama gastralna tworzy liczne kanały promieniste, pełni funkcje odżywcze i transportowe.

Meduza i Polip to parzzydełkowce
6 3 6
2009-12-19T10:48:44+00:00
Polip- składa się z otworu gębowego i jamy gastralnej.Jest to postać osiadła kształt ciała- workowaty,otwór gębowy skierowany ku górze,otwór gęrbowy uzbrojony czułkami ,
meduza- składa się z jamy gastralnej i otworu gębowego, postać wolno pływająca kształt ciała dzwonowaty, otwór gębowy skierowany ku dołowi,otwór gębowy uzbrojony w ramiona, czułki na brzegu dzwonu.
5 3 5
2009-12-19T15:09:39+00:00
*Meduza- składa się z jamy gastralnej i otworu gębowego, postać wolno pływająca kształt ciała dzwonowaty, otwór gębowy skierowany ku dołowi,otwór gębowy uzbrojony w ramiona, czułki na brzegu dzwonu.
*Polip- składa się z otworu gębowego i jamy gastralnej.Jest to postać osiadła kształt ciała- workowaty,otwór gębowy skierowany ku górze,otwór gębowy uzbrojony czułkami ,
6 2 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci