Odpowiedzi

2009-12-19T19:37:07+01:00
21*0,75=15,75
17*0,5=8,5
15,75+8,5=24,25
50-24,25=25,75-tyle otrzymała reszty
2009-12-19T19:36:26+01:00
3/4 * 21 = 15,75zł ---> ile zapłaciła za sernik
1/2 * 17 = 8,50zł -----> ile zapłaciła za piernik
50-(15,75+8,50)=25,75 zł.--- tyle dostała reszty
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T19:42:06+01:00
Waga sernika - 0,75 kg
Cena sernika - 1kg/21zł
Waga pierników - 0,5 kg
Cena pierników - 1kg/17zł
0,75*21=15,75(zł)
0,5*17=8,5(zł)
8,5+15,75=24,25(zł)
50-24,25=25,75(zł)
Odp.: C)