Odpowiedzi

2009-12-19T20:18:51+01:00
Moim zdaniem obraz Pietera Bruegela przedstawia Wieżę Babel, która jest główną częścią dzieła. Wieża jest otoczona miastem. Po prawej stronie budowli widnieje jezioro, obok którego znajduje się port. W prawym dolnym rogu malowidła widać władcę idącego obok robotników, którzy jak pokazano na obrazie są bardzo zmęczeni, ponieważ pracują w ciągłym pośpiechu. Wieża jest z jednej strony zburzona dlatego, że Bóg uznał tę wieżę za pychę człowieka. Myślał, że ludzie chcą mu dorównać więc pomieszał wszystkim ludziom języki, żeby nie mogli się porozumieć. Dzięki czemu budowa nie mogła zostać zakończona. Za wieżą widnieje bardzo ładny krajobraz pagórków i gór
. Na obrazie Pietera Bruegela widać także, że wieża sięga już powoli do chmur, ale na nieszczęście dla ludzi kawałek jest już zniszczony przez Boga. Według mnie obraz Pietera Bruegela jest bardzo ładny i widać że się przy tym musiał sporo namęczyć.
41 3 41
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-19T20:26:09+01:00
Obraz Pietera Bruegla przedstawia masywną , wbijając się w pierwszy plan "Wieże Babel". Jet bardzo wysoka o czym świadczy siódme piętro , które zanurzone jest w chmurach. Wieża jest częściowo zburzona . Tego zniszczenia dokonał Pan Bóg by ukarać budowniczych , gdyż budowlę uznał za pychę ludzką.Górne piętra nie są dokończone ponieważ Bóg pomieszał im języki aby nie mogli kontynuować budowy. Może także przeszkadza im część rozpadającej się wieży.
Po lewej stronie widać klęczącego robotnika , przed władcą. Prawdopodobnie król karze nadal kontynuować budowę , ponieważ kieruje nim zuchwałość i pycha. Leżący ludzie wokoło monarchy są zmęczeni jarzmem lecz pokornie wykonują rozkazy . Po prawej stronie widać morze, statki w porcie. Za wieża rozciąga się przepiękny krajobraz miasta i lekko zachmurzone , błekitnę niebo.
Moim zdaniem malarz całkowicie oddał na płótnie fragment biblii.
60 3 60