×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1.

Co myślisz o zwierzętach w cyrku???Proszę krótko ,bo jak nie to napisze ''BŁĄD''...
Proszę szybko i na 1\4 lub 2\4 kartki A5...
Spidekkk ..Proszę o pomoc!!!
2

Odpowiedzi

2009-12-20T09:44:58+00:00
Zwierzęta są wykorzystywane w przedstawieniach kabaretowych, na scenie, w telewizji i filmach kinowych produkowanych dla rozrywki jak również w filmie i fotografii dla celów reklamowych. Na poziomie etycznym wykorzystanie zwierząt w reklamie w niektórych przypadkach było krytykowane ponieważ nawet, jeśli nie ma tam rzeczywistego okrucieństwa często zwierzęta są ośmieszane. Metody tresury i warunki, w jakich zwierzęta są przetrzymywane podczas i pomiędzy przedstawieniami są nieodpowiednie. Często usuwa się im zęby i pazury. Szympansy ? wymierający na wolności gatunek, który jest szczególnie chroniony - były wykorzystywane w rozrywce zamknięte w klatkach i jako atrakcja przez fotografów ulicznych na przykład w południowej Hiszpanii, chociaż praktyka ta uległa zmniejszeniu w ostatnich latach. Młode tygryski i lwiątka również wykorzystywane były do tego celu. Zwierzęta często okrutnie cierpią, a porzucane są, gdy stają się zbyt duże by mogły być dalej użyteczne. W pracy filmowej chęć realizmu może prowadzić do okrutnego traktowania lub przypadkowego zranienia, a nawet śmierci wykorzystywanych tam zwierząt. Szczególnie konie narażone są na ryzyko. Wiele filmów fabularnych kręconych jest częściowo lub w całości w krajach gdzie przepisy dotyczące dobra zwierząt są albo nieodpowiednie albo nie przestrzegane.
Czynniki ekonomiczne i konsumpcyjne
W reklamie obecność zwierząt pomaga sprzedać produkt przez efekt rozbawienia lub projekcji szczególnego wizerunku, z którym reklamo twórca chce skojarzyć produkt, tak jak fizyczna siła tygrysa lub szybkość konia. Wykorzystanie tresowanych zwierząt w filmie może być kosztowne, choć równoważone jest skróceniem czasu filmowania.
0 0 0
2009-12-20T09:52:19+00:00
Zwierzęta w cyrku to zły pomysł. Są one więzione i nigdy nie były wypuszczone na wolność, nie poznały przyjemności życia w naturze oraz przebywają w sztucznych warunkach. Zwierzęta są zmuszane do "cyrkowych sztuczek" przy pomocy bicia, poparzeń, głodzenia i strachu. Tresura opiera się zmuszeniu do strachu i posłuszeństwa, np.: są oślepiane, usuwa się im zęby, pazury, stosuje specjalne uprzęże i łańcuchy. Myślę, że jedynym sposobem na ocalenie tych zwierząt jest niechodzenie do cyrku.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci