×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-20T10:06:53+00:00
1)Prąd zatokowy powstaje na północ od Wysp Bahama z połączenia Prądu Florydzkiego z Prądem Antylskim.
Główna część wód Golfsztromu kieruje się na południowy-wschód, część zaś jako Prąd Północnoatlantycki płynie w kierunku Wielkiej Brytanii.
2)System Prądu Zatokowego wywiera ogromny wpływ na stosunki hydrologiczne i biologiczne oceanu oraz na klimat północno-zachodniej Europy, m.in. powoduje podwyższenie się temperatury wód powierzchniowych, doprowadzając do niezamarzania w okresie zimowym Morza Norweskiego, co przyczyniło się do powstania miasta i portu morskiego - Hammerfest, położonego na 70°40' szerokości geograficznej północnej (najdalej na północ w Europie).
10 4 10
2009-12-20T10:11:31+00:00
Prąd zatokowy (Golfsztrom) wypływa od Wysp Bahama z połączenia Prądu Florydzkiego z Prądem Antylskim a płynie do Wielkiej Brytani. Golsztrorm transportuje ciepłe wody, które potem jako Prąd Pólnocnoatlantycki dostają się do Europy. Główna część wód Golfsztromu kieruje się na płd- wsch, część zaś jako Prąd Północnoatlantycki płynie w kierunku Wielkiej Brytanii. Tam wody Prądu Północnoatlantyckiego oddają ciepło atmosferze, ogrzewając Europę. Zimą powietrze nad oceanem położonym na zach od wybrzeży Norwegii jest średnio o ponad 22 stopnie Celsjusza cieplejsze niż powietrze na podobnych szerokościach geograficznych
8 3 8
2009-12-20T10:54:23+00:00
Prąd zatokowy wypływa z Zatoki Meksykańskiej i płynie na północ wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej i kieruje się do Europy.Prąd zatokowy wpływa na temperaturę tak że staje się ona wyższa.
7 3 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci