Odpowiedzi

2009-12-20T12:36:31+01:00
Nasz bohater nazywał się Julek Miler i miał 9 lat, więc był najmłodszy z grupy dzieci z wyspy „[...] Był z załogi najmłodszy i odczuwał każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni. [...] ”. Uczeń szkoły podstawowej. Miał rodziców i kuzyna Mariana Pietrzaka „[...] dwaj cioteczni bracia, Marian Pietrzyk i Julek Miler.[...] ”. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.
Julek był bardzo niski i chuderlawy. Miał szpiczaste uszy i bystre, ciemne oczy „[...] uszy Julka wydawały się jeszcze bardziej szpiczaste niż zazwyczaj, czarne oczy błyszczały bystro, jak u czujnego zwierzątka.[...] ” . Posiadał małe pięści, lecz nie zrażony tym, jak bohater udał się na pomoc Zenkowi „[...] Siłę zastąpiła furia: małe pięści grzmociły tak szybko, że flegmatyczny wyrostek, nie mogąc ich uchwycić i czując przy tym bolesne kopnięcia w łydki – cofną się o krok i zwolnił nogę Zenka. [...] ”
Chłopiec był bardzo dziecinny. Był pomocny, gdyż kupował Zenkowi chleb. Zawsze chętny do działania. Kiedy dowiedział się o obcym na wyspie chciał od razu go pobić, co świadczy też jego lekkomyślności „[...] – Spierzemy go prawda?[...] ” Uwielbiał samochody osobowe. Potrafił określić markę i stan każdego modelu „[...] Przed domem stała rozklekotana dekawka doktora Zalewskiego. Chłopcy, jak zawsze, obejrzeli ją ze wszystkich stron, dzieląc się fachowymi uwagami o stanie jej motoru i karoserii.[...] ” „[...] Julek wymienia marki przejeżdżających aut; [...] ”
6 4 6
2009-12-20T12:43:36+01:00
Ula Zalewska-Ula to córka lekarza. Po śmierci matki opiekowały się nią ciotki, lecz potem oddały ją do ojca. Ula uważała, że ojciec jej nie chce. Była cichą, nieśmiałą dziewczyną i prawie nigdy się nie odzywała. Była przyjaciółką Pestki, lecz nie była tak odważna jak ona. Ula to dziewczyna uczciwa. Gdy chłopcy i Pestka chcieli zrywać jabłka z sadu to się temu sprzeciwiła, bo wiedziała, że to źle. Ulę i Zenka łączyła miłość. Myślę, że po tych przeżyciach Ula będzie odważniejsza. Przyjemnie byłoby ją poznać.
5 4 5